Aranżacja mieszkania - jak dobierać i łączyć wzory?

Martyna Trębacz
04.01.2017 16:00
Wzory we wnętrzach to jeden z trendów, który choć cieszy się dużą popularnością, to wymaga wiedzy o odpowiedniego podejścia. Jeśli przesadzimy z ilością wzorów lub kolorów, efekt może być odwrotny od zamierzonego. Mieszkanie zamiast dodawać energii i ożywiać, będzie wpływało przytłaczająco, a w najgorszym razie nawet kiczowato. Jeśli więc marzą Ci się wzory we wnętrzach, skorzystaj z naszych rad, aby cieszyć się nietuzinkowymi dodatkami w swoim mieszkaniu!

Jak dobierać i łączyć wzory?

Dobór wzorów we wnętrzach to nie lada zadanie. Ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji, tak aby osiągnąć efekt podobny do zamierzonego. Dobrym pomysłem jest łączenie bieli z prostymi, geometrycznymi wzorami w żywych kolorach - żółtym, różowym czy zielonym. Najlepiej zacząć od małych kroków - zamiast radykalnych zmian w wystroju mieszkania, lepiej spróbować nieco ożywić wnętrza za pomocą poduszek, pufy czy fotela w geometryczne wzory. Dokonując małych zmian mamy pewność, że nie przesadzimy z ilością wzorów i kolorów. Dlatego też lepiej stopniowo wprowadzać nowe pomysły i rozwiązania, tak by w razie koniecznie z łatwością wymienić niepasujący do reszty element!

Aranżacja mieszkania - jak dobierać i łączyć wzory?Aranżacja mieszkania - jak dobierać i łączyć wzory? fot. Homebook fot. Homebook

Aranżacja mieszkania - jak dobierać wzory?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych przy aranżacji wnętrz wzorów są paski. Z powodzeniem łączą różną kolorystykę, ożywiając wnętrza i dodając im animuszu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wzory w stylu skandynawskim, które są najmodniejszym trendem od wszystkich sezonów. Świetnym pomysłem na wzory we wnętrzach są także motywy kwiatowe czy geometryczne kształty. Trzeba jednak pamiętać, że czasem mniej - znaczy więcej. Nie warto więc przesadzać z ilością tych samych wzorów, ponieważ ich natłok może przytłoczyć nasze mieszkanie. Warto też pamiętać, aby podobne do siebie wzory dobierać w kontrastowej tonacji, a duże wzory łączyć z małymi. Dzięki temu nasze wnętrza będą różnorodne i nietuzinkowe!

Aranżacja mieszkania - jak dobierać i łączyć wzory?Aranżacja mieszkania - jak dobierać i łączyć wzory? fot. Homebook fot. Homebook

Wzory we wnętrzach - zainspiruj się!

Jeśli marzą nam się wnętrza pełne wyszukanych form i kolorów musimy pamiętać, aby stosować umiar. Wzory najlepiej sprawdzają się w prostych wnętrzach utrzymanych w jasnych, pastelowych tonacjach. Wzorzyste dodatki świetnie komponują się w szarych wnętrzach, ożywiając je i dodając im charakteru. Także inne pastelowe odcienie idealnie łączą się z kolorowymi, wzorzystymi dodatkami. Warto więc postawić na wnętrza w których dominują odcienie bieli, beżu i szarości - dopełniając aranżacje dodatkami w intensywnych, nasyconych kolorach i nietuzinkowych wzorach!

Aranżacja mieszkania - jak dobierać i łączyć wzory?Aranżacja mieszkania - jak dobierać i łączyć wzory? fot. Homebook fot. Homebook

Chcesz odmienić wnętrza swojego mieszkania i szukasz inspiracji? Lubisz wzorzyste, kolorowe dodatki do domu? Marzą Ci się nietuzinkowe wnętrza, pełne stylowych i modnych dodatków? Poniżej przedstawiamy propozycje produktów, które idealnie sprawdzą się w Twoim domu, zapewniając wyjątkowy klimat i niezwykłą atmosferę!

Zobacz wideo
Więcej o: