Nowoczesny przedpokój - niezbędne elementy

Karolina Mucha
11.01.2017 14:00
Przedpokój to wizytówka każdego domu, to miejsce, które jako pierwsze rzuca się w oczy po wejściu do mieszkania. Powinniśmy szczególnie zadbać o jego prezencję, ponieważ najbardziej liczy się pierwsze wrażenie! Przedstawiamy 3 niezbędne elementy do urządzenia nowoczesnego przedpokoju!

Siedzisko do przedpokoju

Siedzisko do przedpokojuSiedzisko do przedpokoju Fot. Homebook Fot. Homebook

Nawet najmniejsza przestrzeń w przedpokoju powinna być dobrze zaaranżowana. Oprócz szafki na buty, wieszaka czy szafy z całą pewnością przyda się mebel, na którym można będzie usiąść podczas zakładania butów. Z pomocą przyjdzie siedzisko lub stylowa ławka!

Wizerunek siedziska wcale nie musi być nudny. Sklepy oferują siedziska, pufy, taborety o designerskich motywach i kolorowych wzorach. Mebel nie musi stać na uboczu, równie dobrze może stanowić główny element aranżacji wnętrza.

Warto zadbać o to, żeby ławka lub siedzisko było długie i wąskie, pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń, której w przedpokoju zwykle nie jest za dużo. Ławki wykonane z drewna będą ponadczasowe, a przedpokój zyska przytulny dodatek. Mebel z żelaza lepiej sprawdzi się w ogrodzie. W nowoczesnym przedpokoju świetnie sprawdzi się siedzisko typu worek, wykonane z tkaniny i położone bezpośrednio na podłodze.

Funkcjonalny wieszak

Funkcjonalny wieszakFunkcjonalny wieszak Fot. Homebook Fot. Homebook

W żadnym przedpokoju nie może zabraknąć funkcjonalnego wieszaka na ubrania. Najczęściej są to modele wykonane z drewna, stali nierdzewnej lub aluminium. Rozgałęzienie na górze wieszaka pozwala zawiesić długie płaszcze oraz kapelusze, nisko mamy możliwość odstawienia parasoli. Tego typu wieszak będzie idealny do dużych holi. Pomieszczenie nabierze nowoczesnego i eleganckiego charakteru. W przypadku małego przedpokoju lepiej sprawdzi się wieszak z haczykami zawieszony na ścianie.

Wielbiciele stonowanych barw do urządzenia przedpokoju chętnie wybiorą różne odcienie szarości oraz czerni, co zagwarantuje ponadczasowość i prostotę wyrazu. Jeśli chcemy stworzyć wnętrze z odrobiną ciepła warto wybrać wieszaki drewniane, które zadbają o przyjemny wygląd, jednocześnie będą wytrzymałe i estetyczne.

Przedpokój: lustro jako element obowiązkowy

Lustro w przedpokojuLustro w przedpokoju Fot. Homebook Fot. Homebook

Lustro wygląda dobrze w każdym pomieszczeniu, jednak w niektórych jest ono wyjątkowo potrzebne. Takim pomieszczeniem jest przedpokój. Wielkość lustra powinniśmy dobrać stosownie do wielkości korytarza. W małym przedpokoju większych rozmiarów lustro jest w stanie optycznie zwiększyć rozmiary pomieszczenia.

Nowoczesne aranżacje stawiają na funkcjonalne rozwiązania. Doskonałym pomysłem będzie zakup dużej szafy z przesuwnymi drzwiami, na których zamontowane będą lustra. Kompaktowe rozwiązanie pozwoli pomieścić wierzchnie oraz mniej używane ubrania oraz doświetli pomieszczenie i pozwoli się przejrzeć przed wyjściem.

Nowoczesny przedpokój, w którym znajduje się szafa z lustrem sprawi, że pomieszczenie zyska naprawdę świeży wygląd, jednocześnie zaskoczy lekkością i przestronnością, a ciemne meble będą interesującym akcentem.

Zobacz wideo
Więcej o: