Mieszkanie z ciemnymi meblami w stylu skandynawskim - jak ożywić wnętrza?

Styl skandynawski to nie tylko biel i beże. Zasada jest prosta - powinno być naturalnie i ciepło przy zachowaniu pełnej prostoty form. Ciemne meble potrafią nadać wnętrzu powagi i elegancji. Co zrobić, aby wnętrze nie wydawało się być zbyt ponure i ciemne? Jak je ożywić? Podpowiadamy!

Salon z ciemnymi meblami

Salon z ciemnymi meblamiSalon z ciemnymi meblami Fot. Homebook Fot. Homebook

Ciemne meble przez cały czas cieszą się ogromną popularnością, pomimo tego, że nie są najnowszym trendem. Są po prostu ponadczasowe, niezależnie od naszych gustów zawsze będą dobrze wyglądały i z całą pewnością zbyt szybko się nie znudzą.

Stonowana kolorystyka mebli może sprawić, że wnętrze zyska zbyt ponurego wyrazu, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiednich dodatków.  Salon powinien być urządzony niezwykle gustownie i harmonijnie, będzie on wizytówką domu. To właśnie w tym pomieszczeniu będziemy przyjmować gości i codziennie relaksować się po ciężkim dniu.

Dla ożywienia salonowej aranżacji warto kupić dodatki w różnych odcieniach brązu, tak by były one jaśniejsze niż meble. Klimat skandynawskiego stylu podkreślą również delikatne beże w postaci abażuru od lampy, poduszek czy koców, które sprawdzą się idealnie podczas zimowych wieczorów.

Urokliwa sypialnia - ciemne meble i jasne dodatki

Urokliwa sypialniaUrokliwa sypialnia Fot. Homebook Fot. Homebook

Bardzo ważne jest, by otaczać się pięknymi przedmiotami, dlatego nie powinno ich zabraknąć w sypialni. Pomieszczenie to stanowi domowy azyl każdego z nas, miejsce, w którym czujemy się najswobodniej i nie lubimy do niego wpuszczać osób trzecich.

Sypialnia powinna być przytulnym i przyjaznym wnętrzem, do którego miło się wraca po ciężkim dniu. Ciemne, a wręcz czarne meble w sypialni mogą wzbudzać mieszane uczucia, mimo wszystko w zestawieniu z jasnymi dodatkami stworzą powalający efekt!

Łóżko powinno być pełne różnych wielkości poduszek, możemy zaopatrzyć się w puchate poszewki oraz narzutę. Nie powinno zabraknąć wełnianych koców lub puszystych skór. Koło takiej sypialni nie będzie można przejść obojętnie! Dzięki miłym dodatkom i akcentom w postaci ramek ze zdjęciami, obrazków czy przejrzystym firanom pomieszczenie będzie tętniło życiem! Jasne dodatki zdecydowanie ożywią sypialnię i ocieplą jej klimat pomimo ciemnych mebli.

Sposoby na ożywienie wnętrza!

Sposoby na ożywienie wnętrzaSposoby na ożywienie wnętrza Fot. Homebook Fot. Homebook

Badania przeprowadzane na przestrzeni lat zgodnie potwierdzają teorię, że ludzie lepiej się czują we wnętrzach, gdzie jest dużo światła. Jasne pomieszczenie zdecydowanie lepiej oddziaływają na nasze samopoczucie. Często jednak wybieramy do mieszkania ciemne meble, by nadać mu elegancji.

Przede wszystkim, aby ożywić wnętrza warto wprowadzić do nich odcienie szarości, ciepłych kolorów oraz biel! To kolory, które są uniwersalne i znakomicie komponują się z ciemnymi meblami. Do rozjaśnienia mieszkania idealnie sprawdzi się odpowiednie oświetlenie: jasne lampy, halogeny oraz efektowne abażury.

Poduszki, koce, narzuty i firany zdecydowanie ocieplą wizerunek każdego mieszkania! Nieduże dodatki pozwalają na częste zmiany w wyglądzie domu. Wazony, donice na kwiaty, ramki na zdjęcia, koszyki na drobiazgi potrafią zdziałać cuda.

Pamiętajmy, by dodatki do ciemnych mebli były w jasnych kolorach! To połączenie sprawi, że efekt będzie zaskakujący!

Poniżej przedstawiamy dodatki, które możecie wykorzystać do ożywienia mieszkania, jeśli macie w nim ciemne meble!

Zobacz wideo
Więcej o: