Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!

Nowoczesne tworzywa, nasycone kolory, żywe barwy i wyraziste wzory - to najlepsza charakterystyka stylu pop-art. Wnętrza urządzone w tej stylistyce cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością, dlatego nie dziwi ilość mebli i dodatków, jakie są obecne na rynku. Już od ponad 60. lat aranżacje w stylu pop-art święcą triumfy na całym świecie i nic nie wskazuje na to, by prędko miało się to zmienić!

Pop-art - skąd się wywodzi?

Styl pop-art, który cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Duży wpływ na powstanie tego nurtu miała kultura masowa, ponieważ pop-art odzwierciedla konsumpcyjny styl życia. Sztukę pop-art tworzyły głównie reklamy telewizyjne, banery, komiksy i kolorowe pisma. W dużej mierze styl pop-art inspirował się surrealizmem, jednak w przeciwieństwie do innych prądów pop-art wykorzystywał już istniejące elementy, np. zdjęcia, które były przerobione w taki sposób by wyglądały banalnie i kiczowato. Do dziś poprzez bogactwo kolorów, przepych i połączenie z pozoru niepasujących do siebie elementów styl pop-art jest często uważany za kiczowaty. Mimo to do dziś wiele osób czerpie inspiracje z tego stylu i chętnie wplata w swoich aranżacjach elementy zaczerpnięte ze stylu pop-art.

Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się! fot. kolaż/Homebook fot. kolaż/Homebook

Wnętrza w stylu pop-art - zobacz sam!

Jeśli chcemy urządzić swoje wnętrza w stylu pop-art musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie można zapominać, że podstawową cechą tego stylu jest różnorodność kolorów i umieszczanie motywów z wizerunkiem ikon popkultury, takich jak np. Marilyn Monroe. Kolory muszą być intensywne i nasycone, najczęściej dobiera się kontrastujące ze sobą barwy, tak by efekt był bardziej zauważalny. We wnętrzach inspirowanych style pop-art często można spotkać dodatki, obrazu a nawet meble, na których widnieją sceny z kultowych komiksów czy reklam. Dominują odcienie czerwieni, błękitu i zieleni. Choć niektórzy zarzucają wnętrzom w inspirowanym pop-artem kicz to nie sposób nie zauważyć, że wnętrza te są niezwykle optymistyczne. Dodatkowym atutem jest to, że styl ten pozwala na zabawę zarówno kolorem jak i formą. W tym stylu nie ma żadnych konkretnych zasad, dlatego można dowolnie mieszać kolory i łączyć różne wzory i formy.

Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się! fot. homebok fot. Homebook

Artystyczne wnętrza, czyli mieszkanie w stylu pop-art!

We wnętrzach urządzonych w tym stylu dominują takie materiały jak plastik i szkło akrylowe. Cena tych materiałów nie jest wysoka, dzięki czemu każdy może urządzić swoje mieszkanie stosunkowo tanio. Ważną rolę w tym stylu odgrywają niebanalne formy - świetnym pomysłem będą meble o nietypowych, geometrycznych kształtach lub motywy nawiązujące do kultowych dzieł z lat 60. Im bardziej krzykliwe, nietypowe kolory - tym lepiej. Styl pop-art kocha pozorny chaos i nietypowe połączenia. Bardzo charakterystyczne dla tego stylu są plastikowe krzesła, futrzane pufy, dmuchane siedziska i dodatki z motywem nawiązującym do kultury popularnej. Należy zwrócić szczególną uwagę na dekoracje. W tym stylu ważne jest, aby dodatki były charakterystyczne i łatwo rzucające się w oczy. Obrazy, świeczki, ramki czy poduszki z komiksowym wzorem świetnie sprawdzą się w takich wnętrzach. Nie wszystkim oczywiście podobne aranżacje przypadną do gustu, jednak nie da się ukryć, że wnętrza urządzone w stylu pop-art dają wiele możliwości i pozwalają na zabawę kolorami i najróżniejszymi formami.

Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się!Wyjątkowe wnętrza w stylu pop-art. Zainspiruj się! fot. Homebook/kolaż fot. Homebook/kolaż

Szukasz inspiracji na aranżacje w stylu pop-art? Podobają Ci się odważne i optymistyczne wnętrza? Nie wiesz, jakie dodatki wybrać, aby nadać Twoim wnętrzom artystycznego klimatu i wyjątkowego charakteru? To proste! Poniżej przedstawiamy propozycję produktów, które świetnie sprawdzą się w Twoim mieszkaniu. Zobacz i zainspiruj się!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.