Komoda do każdego wnętrza - wybierz najlepszą!

Zdjęcia, dodatki, zastawa, obrusy, bielizna - każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Z pomocą przychodzi komoda - mebel praktyczny, elegancki i niezwykle funkcjonalny. Idealny, by uporządkować przestrzeń w mieszkaniu i pochować drobne przedmioty. Jak wybrać najlepszą komodę? Podpowiadamy!

Komoda w różnych odsłonach

KomodaKomoda Fot. Homebook Fot. Homebook

W każdym domu jest mnóstwo przedmiotów, które muszą mieć swoje miejsce, żeby zachować ład i porządek. Komoda jest wspaniałym rozwiązaniem  - pozwoli wprowadzić do wnętrza trochę oryginalności i elegancji. Ten praktyczny mebel pasuje niemal do każdego pomieszczenia: w łazience będzie idealnym miejscem do przechowywania ręczników, w korytarzu - do szalików, apaszek i czapek, w sypialni lub garderobie - miejscem na bieliznę, natomiast w salonie - eleganckim dodatkiem.

Komody oczywiście dostępne są w różnych stylach, wzorach i wariantach. Najpopularniejsze są klasyczne, drewniane, w ciemnych odcieniach. Komody w stylu rustykalnym muszą mieć proste kształty. Styl vintage to obowiązkowo drewno orzechowe - najlepiej wybrać się do sklepu ze starymi meblami i zakupić komodę z czasów przedwojennych, bo właśnie taka najlepiej odda ducha vintage. Z kolei styl glamour cechuje wyniosła elegancja i szyk, dlatego najlepiej, jeśli komoda będzie miała bogate zdobienia i ciekawe uchwyty.

Komoda drewniana - klasyka i elegancja

Klasyczna drewniana komodaKlasyczna drewniana komoda Fot. Homebook Fot. Homebook

Najbardziej klasycznym materiałem do wyrobu mebli jest drewno w różnych odcieniach brązu. Komody drewniane będą pasowały do większości pomieszczeń i stylów. Ich uniwersalność i ponadczasowość zagwarantuje piękny wygląd pomieszczenia, nawet przy drobnych zmianach aranżacyjnych. Komody drewniane to również doskonały pomysł do mieszkania, w którym są małe dzieci, ponieważ drewno jest stosunkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Przy wyborze komody zwróćmy szczególną uwagę na jej pojemność. Zadbajmy, by szuflady były spore, zdolne pomieścić wszystkie przedmioty. Równie  funkcjonalne są komody z półkami - będą doskonałą opcją do salonów, bo pozwolą urządzić w nich barek. Mebel powinien być dostosowany rozmiarem do metrażu pomieszczenia.

HIT: Biała komoda

Biała komoda - HITBiała komoda - HIT Fot. Homebook Fot. Homebook

W najnowsze trendy wpisuje się komoda w kolorze białym. Jej ogromną zaletą jest to, że pasuje do każdego pomieszczenia i idealnie łączy się ze wszystkimi kolorami. Dzięki bieli pomieszczenie nabierze delikatności i subtelnego wyrazu. Pamiętajmy, że wybierając komodę należy stawiać przede wszystkim na jej funkcjonalność, czyli odpowiednią liczbę szuflad i rozmiary, które pozwolą wkomponować ją we wnętrze.

Biała komoda pięknie będzie się prezentować z brązowymi lub czarnymi dodatkami. Drewniane komody to rozwiązanie idealne do mieszkań w klimacie prowansalskim lub rustykalnym, natomiast meble lakierowane będą strzałem w dziesiątkę w nowoczesnych i skandynawskich aranżacjach.

Stylowy apartament Katarzyny Cerekwickiej. Jak mieszka wokalistka?

Więcej o:
Copyright © Agora SA