Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić?

Martyna Trębacz
24.01.2017 17:00
Wnętrza w stylu Hollywood od lat cieszą się na całym świecie wyjątkową popularnością. Fakt ten nie dziwi, zważywszy na niesłabnące zainteresowanie hollywoodzką kinematografią i sławę, jaką cieszą się gwiazdy amerykańskiego kina. Wnętrza w hollywoodzkim stylu są urzeczywistnieniem wszystkiego, o czym marzymy - elegancji, bogactwa, przepychu. Jednym słowem, glamour!

Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić?

Styl hollywoodzki kojarzy się jednoznacznie z amerykańskim kinem, które odegrało ogromną rolę w kształtowaniu kultury masowej. Wnętrza w stylu Hollywood są eleganckie, luksusowe i pełne intrygujących, błyszczących dodatków. Fakt ten nie dziwi zważywszy na znaczenie słowa "glamour", które w dosłownym tłumaczeniu oznacza splendor, blask, przepych. I dokładnie takie skojarzenia przywodzą na myśl wnętrza urządzone w tym stylu. Tyle teorii, a jak przełożyć ją na praktykę? W mieszkaniu urządzonym w stylu hollywoodzkim świetnie sprawdzą się wielkie lustra, dywany czy obrazy. Znakiem charakterystycznym stylu glamour są także szklane i miedziane elementy, takie jak ława czy stolik.

Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić?Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić? fot. Homebook fot. Homebook

Jak urządzić wnętrza w stylu hollywoodzkim?

Jeśli uwielbiasz amerykańskie kino, wnętrza w stylu Hollywood z pewnością przypadną Ci do gustu. Lampy, lampiony, świece, kryształy... któż nie chciałby relaksować się po ciężkim dniu w takiej scenerii? Do wnętrz w tym stylu pasują portrety ikon dużego ekranu, dekoracyjne poduszki z wizerunkami gwiazd światowego kina, ale także wazony, ramki na zdjęcia czy dekoracyjne figurki. Hollywood kocha przepych i elegancję, także we wnętrzach!

Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić?Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić? fot. Homebook fot. Homebook

Styl Hollywood - jakie dodatki wybrać?

Filmowe dodatki do mieszkania od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to nie lada gratka zwłaszcza dla miłośników kina. Nie potrzeba jednak filmowych akcentów, aby urządzić mieszkanie w hollywoodzkim stylu. Szyku i ekstrawagancji nada wnętrzom gustowna kanapa, stolik czy wazon. W stylu hollywoodzkim świetnie sprawdzi się wszystko, co błyszczące i ozdobne, dlatego można puścić wodze fantazji i zaszaleć z dodatkami! Styl hollywoodzki można także wykorzystać organizując imprezę w domu. Bąbelki szampana, martini (wstrząśnięte nie mieszane) także mogą przywodzić na myśl filmowe skojarzenia. Wystarczy stylowa karafka i sukces gwarantowany!

Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić?Wnętrza w stylu Hollywood - jak je urządzić? fot. Homebook fot. Homebook

Wnętrza w stylu glamour to marzenie wielu. Wbrew pozorom nie potrzeba wcale wielkich nakładów finansowych, aby stworzyć stylowe i eleganckie mieszkanie niczym z hollywoodzkich produkcji. Poniżej przedstawiamy propozycję mebli i dodatków do mieszkania, które idealnie sprawdzą się we wnętrzach inspirowanych stylem glamour.

Zobacz wideo
Więcej o: