2017 rokiem koguta. Zobacz wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem

Zgodnie z chińskim horoskopem 28 stycznia zaczyna się Nowy Rok. Małpa będzie musiała ustąpić miejsca swojemu następcy - kogutowi. Sprawdź, jakie wnętrza pasują do tego znaku i przekonaj się, które kolory w 2017 roku będą według chińskiego horoskopu prezentowały się najlepiej.

Horoskop chiński - 2017 rokiem koguta

Chińska astrologia nie ma nic wspólnego z systemem astrologicznym, który obowiązuje w Europie. Według chińskiego horoskopu Nowy Rok rozpoczyna się 28 stycznia i trwa przez następnych 12 miesięcy. Każdego roku władzę sprawuje inny znak zodiaku, któremu przypisane jest konkretne zwierzę. Zgodnie z tą zasadą małpa będzie musiała ustąpić miejsca nowemu "władcy", którym będzie kogut. W mitologii chińskiej zodiakalny kogut jest przedstawiany jako bohater, którego dramatem jest konieczność patrzenia na ziemię, podczas gdy marzeniem koguta jest wzniesienie się w obłoki. Dlatego też osoby spod tego znaku często czują się niezrozumiane przez otoczenie i nieco samotne. Z pewnością nie można jednak odmówić kogutom pracowitości i ambicji. Osoby urodzone pod tym znakiem cenią sobie komfort i wygodę, co nie oznacza, że nie przywiązują wagi wystroju wnętrz. Wręcz przeciwnie, lubią skupiać uwagę i podkreślać swój temperament, dlatego wnętrza zodiakalnego koguta mogą zaskakiwać fantazją i wyobraźnią.

2017 rokiem koguta. Zobacz wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem2017 rokiem koguta. Zobacz wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem fot. kolaż Homebook fot. kolaż Homebook

Jakie wnętrza pasują do chińskiego koguta?

Żywiołem tegorocznego koguta jest ogień. Oznacza to, że do osób spod tego znaku pasują wnętrza pełne światła, blasku, pełne intensywnych kolorów i nietuzinkowych rozwiązań. Kolorami, które pasują do koguta, są czerwień, złoto i czerń. Świetnie pasują także odcienie szarości, brązy i błękity. Najważniejsze, by wnętrza przykuwały uwagę i odzwierciedlały wyjątkowy charakter zodiakalnych kogutów. W kręgu zainteresowań chińskich kogutów jest przede wszystkim sztuka, dlatego też w aranżacji mieszkania nie może zabraknąć takich elementów, jak obrazy czy wyjątkowe rzeźby i figurki dekoracyjne. Dobrym pomysłem będą dodatki w stylu pop-art, które podkreślą wyjątkowy charakter wnętrz. Porą roku, która najlepiej pasuje do chińskiego koguta jest jesień. Z powodzeniem można więc pokusić się o dekoracyjne poduszki w złotym kolorze, czy miedziany stolik do salonu, który idealnie podkreśli styl mieszkania.

2017 rokiem koguta. Zobacz wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem2017 rokiem koguta. Zobacz wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem fot. kolaż Homebook fot. kolaż Homebook

Wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem

Jednym z najszczęśliwszych kolorów chińskiego koguta jest czerwień. Warto więc wybrać elementy w tym odcieniu, pamiętając jednak, by nie przesadzić z ich liczbą. W końcu barwa czerwona jest na tyle intensywna i mocna, że w nadmiarze może być przytłaczająca. Warto uzupełnić ją stonowanymi kolorami. W aranżacji inspirowanej znakiem zodiaku warto pokusić się o orientalne dodatki. Z pewnością urozmaicą one wnętrza i sprawią, że mieszkanie będzie wyglądało wyjątkowo i klimatycznie!

2017 rokiem koguta. Zobacz wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem2017 rokiem koguta. Zobacz wnętrza inspirowane chińskim zodiakiem fot. Homebook kolaż fot. Homebook kolaż

Podobają Ci się wnętrza w orientalnym stylu? Lubisz dodatki w kolorze czerwonym lub złotym? Poniżej przedstawiamy propozycję produktów, które dodadzą wnętrzom charakteru i klimatu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.