Wnętrza w stylu BOHO: hit czy kicz?

Mimo zmieniających się trendów we wnętrzach, styl BOHO wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Przez wielu uważany jest za zbyt kontrowersyjny i ekscentryczny, jednak nie sposób nie dostrzec jego wyjątkowego uroku. Nie bez powodu ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Styl BOHO to w końcu połączenie różnorodnej stylistyki i oryginalnych wzorów. Można odnaleźć w nim akcenty etniczne, cygańskie i hipisowskie. Przez wielu uważany jest za zbyt kiczowaty - jednak nic bardziej mylnego. Nawet tak oryginalne wnętrza mogą wyglądać stylowo i klimatycznie, bez zbędnego przepychu. Zobacz, jak urządzić mieszkanie w stylu BOHO, tak by nie przytłaczało i nie zniechęcało licznymi motywami, wzorami i kolorami.

Styl BOHO - skąd pochodzi?

Styl BOHO jest przeciwieństwem stonowanych, klasycznych aranżacji, dlatego dla wielu jest zbyt kontrowersyjny i odważny. Mimo to ma on wielu zwolenników, którzy nie boją się odważnych połączeń charakteryzujących ten styl. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa "la boheme", która oznacza "cyganerię", a więc środowisko artystyczne. Styl BOHO czerpie także z hipisowskiej filozofii życia - stąd brak sztywnych zasad i odważne, ekscentryczne połączenia. Wnętrza w stylu BOHO są inspirowane podróżami do Azji, Ameryki Południowej i Afryki.

Wnętrza w stylu BOHO: hit czy kicz?Wnętrza w stylu BOHO: hit czy kicz? fot. Homebook fot. Homebook

Jak urządzić wnętrza w stylu BOHO?

Styl BOHO to przede wszystkim wolność i oryginalne, odważne połączenia. Świetnie sprawdzą się meble i dodatki zaczerpnięte ze stylu folkowego i vintage. W stylu BOHO z pewnością można się zakochać i równie szybko go znienawidzić. Dlatego ważne jest, by zachować umiar i dobrze przemyśleć każdy element wyposażenia mieszkania. Jeśli jednak zastosujesz się do kilku zasad, twoje wnętrza będą przytulne, a nawet... romantyczne! Jeśli więc podobają Ci się kolorowe, oryginalne wnętrza, styl BOHO jest właśnie dla Ciebie!

Wnętrza w stylu BOHO: hit czy kicz?Wnętrza w stylu BOHO: hit czy kicz? fot. Homebook fot. Homebook

Wnętrza w stylu BOHO - zainspiruj się!

Trudno precyzyjnie wskazać cechy stylu BOHO, ponieważ jego główną zasadą jest... ich brak. W tym stylu góruje eklektyzm, przepych i wszelka różnorodność. Ważne są nie tylko meble i dodatki, ale także dekoracje na ścianę. Świetnie sprawdzą się zarówno reprodukcje znanych obrazów, jak i ulubione grafiki czy fotografie. W stylu BOHO jest miejsce zarówno na stare pamiątki jak i na nietuzinkowe, oryginalne przedmioty. Nie musisz przy tym martwić się, że twoje dodatki różnią się stylem czy wzorem. W aranżacjach w stylu BOHO perfekcjonizm nie jest wskazany. Tu liczy się kreatywność i oryginalność! Z powodzeniem można więc puścić wodzę fantazji i dać się ponieść wyobraźni!

Wnętrza w stylu BOHO: hit czy kicz?Wnętrza w stylu BOHO: hit czy kicz? fot. Homebook fot. Homebook

Szukasz więcej przedmiotów w stylu BOHO? Poniżej przedstawiamy propozycję mebli i dodatków, które świetnie sprawdzą się w takiej aranżacji. Zobacz i zainspiruj się!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.