Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na nowym osiedlu?

MT
14.02.2019 08:00
Kupno własnego mieszkania to jedna z kluczowych decyzji w życiu. Zazwyczaj wiąże się ona z dużym nakładem finansowym, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup, aby później nie żałować. Wybierając lokum, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mają wpływ na komfort życia. Oto, na co należy zwrócić uwagę kupując własne "M", by cieszyć się nim przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na nowym osiedlu?

Kupno własnego mieszkania to zbyt poważna decyzja, aby podejmować ją pod wpływem chwili lub pod presją czasu. Zanim zdecydujemy się na konkretne lokum, koniecznie trzeba zwróć uwagę na najważniejsze czynniki, które mogą mieć duży wpływ na nasz komfort życia.

Punkt Ceramiczna to elegancki pięciopiętrowy budynek na Białołęce. Fot. www.domiporta.pl

Układ mieszkania. Przy zakupie mieszkania ważny jest nie tylko jego metraż, ale także układ pokoi. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji tak ważne jest, aby dobrze przemyśleć swój wybór i zastanowić się czy chcemy, aby kuchnia była połączona z salonem oraz czy pokoje nie są przechodnie. Ten czynnik będzie miał duże znaczenie w przypadku najmu mieszkania. Od tego czy nasz lokal ma pokoje przechodnie i czy kuchnia jest oddzielona od reszty pomieszczeń, zależy jak dużym zainteresowaniem będzie cieszyła się nasza oferta i co za tym idzie, ile zarobimy na wynajmie mieszkania.

Nasłonecznienie mieszkania. Warto pamiętać, że jasne pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i przytulne. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza zimą, gdy wszystkim nam brakuje światła, a co za tym idzie, pogarsza się nasz nastrój. Dlatego też kupując mieszkanie, ważne jest aby zwrócić uwagę od której strony strony mieszkania znajduje się balkon. Jeśli od południa, będzie to z całą pewnością dodatkowy atut. Kupując mieszkanie w starym budownictwie nie łatwo znaleźć lokal spełniający te wymagania. Inaczej wygląda sprawa nowych mieszkań w nowym budownictwie. W takim wypadku mamy możliwość wybrać, który lokal jest dla nas najbardziej odpowiedni.

Zielone Bemowo to osiedle w urokliwej, zielonej części Bemowa. Fot. www.domiporta.pl

Lokalizacja. Dla zdecydowanej większości osób, które szukają mieszkania, najważniejszym czynnikiem jest lokalizacja. W takim wypadku, należy zastanowić, jakie są nasze konkretne oczekiwania. Da się zaobserwować, że coraz więcej osób chce mieszkać z dala od centrum, gdzie można cieszyć się urokami przyrody. W taki wypadku warto przemyśleć zakup mieszkania na nowo powstających osiedlach Zielone Bemowo, Modern City na Bemowie czy punkt Ceramiczna na Białołęce. Zarówno Białołęka jak i Bemowo w ostatnich latach przeszły dużą metamorfozę, dzięki której są coraz częściej brane pod uwagę przez poszukujących mieszkania. Zwłaszcza, że wszystkie te lokalizacje cechuje dobra komunikacja. W przypadku budynku na Ceramicznej dzieli zaledwie 11 min. tramwajem od głównej linii metra. Równie korzystnie wygląda sytuacja na Bemowie. Zarówno Osiedlu Zielone Bemowo, jak i Modern City znajdują się w pobliżu planowanej budowy II linii metra, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości, te lokalizacje będą znacznie atrakcyjniejsze, niż dotychczas.

Oczywiście, jest spora grupa osób, którym zależy na bliskiej odległości od centrum. W takim przypadku zdecydowanie najczęściej wybierana jest dzielnica Mokotów. Powód jest oczywisty - Mokotów znajduje się nieopodal centrum Warszawy, dlatego dojazdy do centralnych punktów miasta nie zajmują dużo czasu, a na dodatek Mokotów od centrum Warszawy dzieli zaledwie kilka do kilkunastu minut tramwajem czy autobusem. Dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na długie i żmudne dojazdy. Dodatkowym atutem tej dzielnicy jest fakt, że bez problemu można znaleźć tam tereny zielone i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Okolica. W zależności od trybu życia i potrzeb warto zastanowić się, co powinno znajdować się blisko domu. Dlatego, przymierzając się do kupna mieszkania, zwróć uwagę na to, czy w okolicy znajdują się sklepy, szkoły oraz przychodnie zdrowia. Pozornie wydaje się, że samochód i komunikacja miejska załatwią sprawę. W praktyce może okazać się, że odległość do pracy czy przedszkola jest na tyle duża, że codzienne dojazdy będą bardzo męczące. Po co marnować cenne godziny na staniu w korkach, skoro można wybrać lokalizację, dzięki której nie będzie tego problemu.

Bezpieczeństwo. Zanim zdecydujemy się na zakup własnego "M", warto przespacerować się po okolicy i zorientować się, czy wybrana lokalizacja jest bezpieczna. W końcu nie zawsze będziemy wracać do mieszkania przed 22 lub w towarzystwie. W bezpiecznej okolicy unikniemy niebezpiecznych sytuacji i stresu. W końcu nie codziennie kupuje się własne mieszkanie, dlatego tym bardziej warto dobrze przemyśleć zakup, by móc cieszyć się urokami własnego mieszkania.

Dowiedz się więcej na www.domiporta.pl

Więcej o: