Dlaczego warto mieszkać na Woli?

Mieszkań w stolicy ciągle przybywa. Zakup własnego lokum to spora inwestycja, dlatego warto dokładnie przemyśleć lokalizację. Jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Warszawy jest Wola. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Wola - popularna dzielnica Warszawy

Wola - popularna dzielnica WarszawyWola - popularna dzielnica Warszawy Fot. sgi.pl Fot. sgi.pl

Wola jest zdecydowanie najprężniej rozwijającą się dzielnicą Warszawy. Bezpośrednie sąsiedztwo ze Śródmieściem, mnóstwo węzłów komunikacyjnych i parków to ogromne atuty. Chętnych do mieszkania w tej okolicy nie brakuje, dlatego deweloperzy budują coraz to nowe inwestycje mieszkaniowe.

Tę dzielnicę Warszawy charakteryzują nowoczesne pod względem architektonicznym wieżowce. Większość nowo powstałych osiedli jest strzeżona, zadbano również o kwestie estetyczne i zieleń. Pobliskie muzea, kawiarnie, teatry i galerie sztuki sprzyjają ciągłemu rozwojowi mieszkaniowego budownictwa. Oczywiście Wola to nie tylko nowe bloki, znajdziemy tam również nadające klimatu, piękne kamienice z lat 50.

Zalety mieszkania na warszawskiej Woli

Zalety mieszkania na warszawskiej WoliZalety mieszkania na warszawskiej Woli Fot. domiporta.pl Fot. domiporta.pl

Bezkonkurencyjnie największą zaletą warszawskiej Woli jest sąsiedztwo ze Śródmieściem. Na Wolę dojedziemy bez żadnego problemu autobusem, tramwajem oraz metrem, obecnie jedynie do Ronda Daszyńskiego, ale w bliskiej przyszłości metro będzie jeździć przez całą Wolę. Jest to dzielnica szeroko rozwinięta pod względem komunikacyjnym.

Wola zachwyca nowoczesną infrastrukturą, bloki to proste bryły, które uzupełnione są dużą ilością przeszkleń, co sprawia, że są bardzo przestronne. Na terenie dzielnicy znajduje się mnóstwo sklepów, hipermarketów oraz galerie handlowe, takie jak: Wola Park czy Fort Wola. Miłośnicy sportu nie muszą daleko szukać sportowych kompleksów. Na Woli znajdziemy 2 duże hale sportowe: Hala Koło oraz Hala Reduta, jak również aż 4 baseny i mnóstwo parków.

Jedna z najbardziej popularnych dzielnic Warszawy to miejsce historycznej pamięci i skupisko kultury, gdzie znajdują się wielkie muzea, na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego, jak również Teatr Żydowski czy Galeria Sztuki Współczesnej.

Oferta edukacyjna dzielnicy stoi na wysokim poziomie, ponieważ funkcjonuje tam mnóstwo przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, ale także uczelni wyższych.

Mieszkanie wśród zieleni kluczem do szczęśliwego życia?

Mieszkanie wśród zieleni kluczem do szczęśliwego życia?Mieszkanie wśród zieleni kluczem do szczęśliwego życia? Fot. sgi.pl Fot. sgi.pl

Zdecydowanie tak! Tereny zielone na warszawskiej Woli to znak rozpoznawczy dzielnicy. Znajdziemy tam ponad 100ha parków, skwerów, ścieżek rowerowych. Zadbane tereny to gratka dla mieszkańców, która sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu. Dzielnica jest organizatorem wielu imprez sportowych i plenerowych.

Decyzja o zamieszkaniu w dzielnicy Wola będzie strzałem w dziesiątkę dla osób ceniących sobie komfort miejskiego życia, odległość do centrum miasta, jednocześnie przy zachowaniu kameralności.

Odpowiednia lokalizacja mieszkania sprawi, że będzie nam się żyło zdecydowanie wygodniej, a w przypadku sprzedaży swojego lokum lub wynajmu nie będzie problemu ze znalezieniem chętnego!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.