Lustra na ścianie - tak powiększysz łazienkę!

Karolina Mucha
30.05.2017 10:00
Lustro to element obowiązkowy każdej łazienki. Będzie służyło nie tylko do przeglądania się podczas zabiegów pielęgnacyjnych, ale także jest w stanie optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze! Jakie lustro wybrać i jak je zawiesić, by łazienka wydała się większa? Podpowiadamy!

Jak lustro jest w stanie powiększyć łazienkę?

Jak lustro jest w stanie powiększyć łazienkę?Jak lustro jest w stanie powiększyć łazienkę? Fot. Homebook Fot. Homebook

Lustro pełni w łazience nie tylko funkcję praktyczną, ale jest też idealną dekoracją, dlatego warto zadbać o to, by zdobiło łazienkę, kształtem, wykończeniem, wzorem czy kolorem. Najlepszym sposobem na wizualne powiększenie łazienkowej przestrzeni jest dobór odpowiedniego lustra.

Nie jest bez znaczenia także umieszczenie lustra na ścianie. Idealny efekt osiągniemy mocując lustra po przeciwnych stronach, dzięki temu światło będzie się doskonale odbijać i dawać wrażenie głębi. Z kolei lustra, które umieścimy na prostopadłych do siebie ścianach sprawią, że łazienka wyda się dłuższa.

Warto kierować się zasadą, że im większa powierzchnia lustra, tym nasza łazienka wyda się większa i bardziej nowoczesna. Bardzo modny stał się wybór lustr bez ram , które doda wnętrzu lekkości. Duże lustro najlepiej zestawić z jasnymi płytkami łazienkowymi i funkcjonalnym oświetleniem.

HIT: lustro okrągłe

HIT: lustro okrągłeHIT: lustro okrągłe Fot. Homebook Fot. Homebook

Koło jest uważane za kształt idealny, dlatego tak wielkim hitem stało się lustro okrągłe. Wybieramy je już nie tylko jako małe lusterko do torebki czy domowe, powiększające do makijażu. Równie pięknie prezentuje się ono zawieszone na ścianie. Najlepiej wybrać miejsce tuż nad umywalką, stworzy to standardową, ale efektowną aranżację.

Okrągłe lustra dostępne są w różnych wersjach. Lustro z ramą może stać się niesamowitą dekoracją, jeśli będzie ono bogato zdobione złotymi lub błyszczącymi wykończeniami. Rama może mieć nietypowy kształt, który odmieni wygląd łazienki, ale solidna rama może jednak nadać pomieszczeniu ciężkości. Z kolei lustro o prostej strukturze, pozbawione ram doskonale sprawdzi się w łazienkach bardzo nowoczesnych. Możemy zdecydować się także na lustro w ramie szklanej lub przezroczystej, które z całą pewnością nie przeciąży aranżacji.

Lustro łazienkowe z oświetleniem

Lustro łazienkowe z oświetleniemLustro łazienkowe z oświetleniem Fot. Homebook Fot. Homebook

Jeśli mamy łazienkę bez okna odpowiednie oświetlenie to konieczność! Jest ono szczególnie ważne, powinno dokładnie i równomiernie oświetlać twarz osoby, która się w nim przegląda.  Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie kinkietów lub lampek po obu stronach lustra. Dobrze sprawdzi się także długi kinkiet nad nim.

Do kinkietowego oświetlenia najlepiej wybrać duże, prostokątne lustra, które zdecydowanie najbardziej optycznie zwiększą przestrzeń w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę w łazienkach bardzo małych lub w blokach. Warto przemyśleć wybór lustra, które będzie zdobiło ścianę od sufitu aż do podłogi.

Lustro w łazience narażone jest na częste parowanie. Niektórzy producenci wychodzą naprzeciw temu problemowi, oferując nam lustra ze specjalną nieparującą powłoką lub wybrać lustro z funkcją podgrzewania.

Nie znalazłeś lustra idealnego dla siebie, które skutecznie zwiększy przestrzeń Twojej łazienki? Poniżej przedstawiamy pozostałe propozycje.

Zobacz wideo
Więcej o: