Silikon - materiał, który na dobre zagościł w naszych kuchniach

Maja Stosio
22.02.2017 09:00
Kuchenne akcesoria wykonane z silikonu coraz częściej goszczą w naszych domach. Zapewne dzieje się tak z powodu wielu wyjątkowych właściwości tego materiału. Spójrz, jak szeroka jest gama tych produktów i w jaki sposób mogą one ułatwić codzienne czynności w kuchni.

Silikon jest materiałem wytrzymałym na ekstremalne temperatury, od bardzo wysokich po niskie. Jest wyjątkowo sprężysty i giętki, bardzo lekki i odporny na uszkodzenia. Obecnie z tego materiału wykonywane są naczynia do przechowywania potraw, formy do pieczenia, rękawice kuchenne, deski do ciast, trzepaczki, końcówki urządzeń elektrycznych i wiele innych. Silikonowe akcesoria kuchenne mogą być używane w piekarnikach, mikrofalówkach, zamrażarkach i lodówkach. Nie można ich jedynie używać na płytach indukcyjnych. Silikonowe kubki z pokrywkami to naczynie, które możesz bezpiecznie umieścić w plecaku lub torebce, bez obawy o wylanie się jego zawartości. Nadaje się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napoi. Po użyciu można go z łatwością przechowywać. Dzięki pięknym silikonowym pokrywkom na kubki, twoje ciepłe napoje dłużej utrzymają odpowiednią temperaturę. Natomiast ich forma, przypominająca pąki kwiatowe, zachwyci twoich gości. Podstawki pod torebki herbaciane swym kształtem i kolorem urzekną miłośników tego napoju.

Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

W formach silikonowych o rozmaitych kształtach można wypiekać domowe pieczywo, ciasta, pasztety, zapiekanki i mięsa. Są one wytrzymałe na temperatury od -40 do +260 stopni. Formy można włożyć do piekarnika od razu po wyjęciu z zamrażarki. Natomiast zaraz po wyjęciu z piekarnika można je bezpiecznie ująć w dłonie, bez narażania się na poparzenia. Potrawy przygotowywane w tych formach nie przylegają do nich. Naczynia wymagają natłuszczenia jedynie przed pierwszym użyciem. Dzięki silikonowej łapce kuchennej wszystkie wypieki łatwo i bezpiecznie wyjmiesz z piekarnika. Naczynia wykonane z silikonu są łatwe w przechowywaniu i myciu.

Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Dzięki wyjątkowej sprężystości, ręczne ubicie piany do domowych wypieków trzepaczką z silikonowymi końcówkami jest o wiele lżejsze i trwa krócej. Silikonowe łopatki idealnie nadają się do teflonowych patelni, gdyż nie uszkadzają ich powierzchni. W naczyniu do przygotowywania czekolady sporządzisz ten napój łatwo i w sposób bezpieczny dla zdrowia. Naczynie posiada wygodny dzióbek ułatwiający polewanie. Pokrywka, w którą jest wyposażone naczynie, zapobiega szybkiemu wystygnięciu napoju. Wszystkie te akcesoria kuchenne mają piękne kolory i design, można je również myć w zmywarce.

Kolaż / fot. fabrykafor.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. fabrykafor.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykafor.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykafor.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Więcej silikonowych akcesoriów:

Więcej o: