Najpiękniejsze lustra do łazienki. Zainspiruj się!

Martyna Trębacz
22.02.2017 12:00
Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. To niewątpliwie podstawa w każdej aranżacji, dlatego też warto przyłożyć szczególną wagę do wyboru lustra. Wbrew pozorom ma to ogromny wpływ na efekt końcowy. Małe, czy duże? Wklejone w płytki, czy zawieszone? W ramie czy bez? Jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór, by kupić najlepsze lustro do swojej łazienki.

Najpiękniejsze lustra łazienkowe - które wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że lustro jest nieodzownym elementem wyposażenia każdej łazienki. Nie sposób wyobrazić sobie, by mogło go zabraknąć. Przecież to właśnie w łazience zmywamy makijaż i przygotowujemy się do wyjścia z domu.

Dostępne są zarówno duże, jak i małe lustra, dzięki czemu łatwiej wybrać model odpowiedni dla swoich potrzeb i oczekiwań. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto zastanowić się, jakiego lustra potrzebujemy. Trzeba też pamiętać, że prócz kwestii wizualnej, musi ono spełniać praktyczną funkcję. W końcu nie codziennie urządzamy łazienkę i prawdopodobnie lustro, które wybierzemy, posłuży nam przez lata, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup, by uniknąć błędów i nieporozumień.

Najpiękniejsze lustra do łazienki. Zainspiruj się!Najpiękniejsze lustra do łazienki. Zainspiruj się! fot. Homebook fot. Homebook

Jakie lustro wybrać do łazienki?

Zanim zdecydujemy się na konkretne lustro łazienkowe, trzeba zastanowić się, jakiego modelu szukamy. Istotną kwestią jest to, dla kogo przeznaczone ma być lustro. Jeśli wybieramy model dla całej rodziny, warto pomyśleć o większym lustrze, tak by mogły się w nim przeglądać dwie osoby. Jeśli lustro ma służyć jednej osobie, można zdecydować się na mniejszy model. Wybór powinien być także uzależniony od wielkości łazienki. Jeśli jest ona niewielkich rozmiarów, warto zdecydować się na większe lustro, by optycznie powiększyć jej przestrzeń - łazienka będzie sprawiała wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. Jeśli nie mamy potrzeby powiększenia wnętrza, można zdecydować się na niewielkie lustro nad umywalką. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku takiego rozwiązania będziemy widzieli swoją sylwetkę jedynie od pasa w górę.

Najpiękniejsze lustra do łazienki. Zainspiruj się!Najpiękniejsze lustra do łazienki. Zainspiruj się! fot. Homebook fot. Homebook

Czym się kierować wybierają lustro do łazienki?

Nie ma co ukrywać, mimo walorów wizualnych, najważniejszą funkcją lustra jest możliwość przejrzenia się. Dlatego też trzeba zwrócić szczególną wagę na wysokość lustra - powinniśmy móc dokładnie się w nim przejrzeć. Nie mniej ważne jest odpowiednie oświetlenie lustra. Obecnie producenci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i zamieszczają w lustrach lampki typu LED, które znakomicie oświetlają łazienkę i ułatwiają wykonanie makijażu czy golenie. W małych łazienkach świetnie sprawdzi się lustro umieszczone na szafce na kosmetyki. W ten sposób zaoszczędzimy trochę miejsca, jednocześnie mając możliwość przejrzenia się. Tego rodzaju lustro również optyczne powiększa  łazienkę.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na ozdobienie łazienki za pomocą lustra. Warto skorzystać z rad i wybrać model, który najlepiej trafia w nasz gust i spełnia nasze oczekiwania.

Najpiękniejsze lustra do łazienki. Zainspiruj się!Najpiękniejsze lustra do łazienki. Zainspiruj się! fot. Homebook fot. Homebook

Więcej luster łazienkowych znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: