Zaparzasz kawę, herbatę lub zioła - sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy

Pamiętasz ze swojego dzieciństwa babciną herbatę świeżo parzoną w czajniczku? A może kawiarkę, z której roznosił się po domu kuszący zapach? Serwowanie tych napoi w taki właśnie sposób jest eleganckie. Spójrz na oryginalne i funkcjonalne przybory do zaparzania, które staną się ozdobą twojej kuchni.

Popularne czajniki są po prostu naczyniami do gotowania wody. Natomiast czajniki do zaparzania herbaty pozwolą uzyskać pełnię smaku i aromatu. Doskonale o tym wiedzą smakosze tego napoju. Oryginalne wzornictwo inspirowane kulturą wschodu mają żeliwne czajniczki do zaparzania herbaty. Materiał, z jakiego zostały wykonane, bardzo długo utrzymuje ciepło. Czajniczek zaopatrzony jest w wyjmowane sitko, które ułatwia szybkie pozbycie się fusów po zaparzeniu napoju. Emaliowane wnętrze ułatwia mycie. Taki czajnik ustawiony na podgrzewaczu dodatkowo będzie pięknym elementem dekoracyjnym stołu. Idealny na kameralne spotkanie przy herbacie będzie porcelanowy czajniczek z filiżanką i spodkiem. Nie od dziś wiadomo, że herbata podawana w porcelanowych naczyniach uwalnia najbogatszy aromat. Zaletą tego kompletu jest jego delikatna forma.

Kolaż / fot. garneczki.pl, okazje.info / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. garneczki.pl, okazje.info / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. garneczki.pl, okazje.info / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. garneczki.pl, okazje.info / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Czajniki do zaparzania herbaty składające się z dwóch części - w dolnej gotowana jest woda, górna służy do parzenia herbaty - wzorowane są na oryginalnych, tureckich. Takie naczynia mogą być używane na wszystkich typach kuchenek, w tym na płytach indukcyjnych. Naczynie wykonane jest ze stali nierdzewnej najwyższej jakości, pasuje do każdej kuchni i pięknie się w niej prezentuje. Na podobnej zasadzie działają popularne kawiarki, które podnoszą i wzmacniają aromat kawy. Walorom użytkowym tych produktów towarzyszy niebanalny design. Wyglądem z pewnością zachwyci cię kafeteria wykonana z porcelany połączonej ze stalą szlachetną.

Kolaż / fot. mall.pl, swiezopalona.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. mall.pl, swiezopalona.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. mall.pl, swiezopalona.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. mall.pl, swiezopalona.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Dzbanki i zaparzacze tłokowe najczęściej wykonane są z wysokiej jakości szkła np. borokrzemowego, odpornego na zarysowania. Dzbanki do zaparzania herbaty są miłym gadżetem dla miłośników tego napoju. Naczynie ma sitko, do którego wrzucamy susz herbaciany. Ma elegancką, ponadczasową formę, dzięki czemu pięknie prezentuje się na każdym stole. Zaparzacze tłokowe stały się niezbędnym elementem wyposażenia kuchni. Dzięki prostemu i funkcjonalnemu mechanizmowi przygotowanie naparu z ziół, kawy lub herbaty zajmie nam zaledwie kilka minut. To praktyczne urządzenie kuchenne pozwala nam cieszyć się doskonałą jakością przygotowywanych naparów. Jest również synonimem dobrego gustu.

Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. fabrykaform.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Więcej akcesoriów do przygotowania herbaty:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.