Jakie lustro wybrać do przedpokoju i łazienki?

Martyna Trębacz
29.05.2017 12:00
Mimo że wielu osobom lustro kojarzy się wyłącznie z przeglądaniem się w nim, nie jest to jego jedyna funkcja. Równie często jest ono wykorzystywane do aranżacji pomieszczeń. Wszystko dlatego, że lustra mają niebagatelny wpływ na wystrój mieszkania. Nie dość, że optycznie powiększają wnętrza, to jeszcze doświetlają je, tworząc tym samym niezwykły klimat. Specjalnie dla was radzimy, jakie lustro wybrać do łazienki, a jakie do przedpokoju!

Czym się kierować wybierając lustra do mieszkania?

Lustro to jeden z najważniejszych przedmiotów do wyposażenia mieszkania. Prócz swojej podstawowej funkcji, świetnie sprawdza się także jako ozdoba wnętrza. Dawniej lustro służyło wyłącznie do przeglądania się, dziś jest bardzo ważnym dodatkiem dekoracyjnym. Zwłaszcza w małych pomieszczeniach lustro odgrywa niebagatelną rolę. Odbicie lustrzane sprawia, że wnętrza wydają się większe i zdecydowanie bardziej przestronne. Warto więc zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli lustro ma sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na większe, warto wybrać duży model, a nawet zdecydować się na umieszczenie w jednym pomieszczeniu kilku luster. Ważne jest także, by stylistyka luster pasowała do aranżacji mieszkania. Dzięki temu, nie tylko spełni swoją praktyczną funkcję, ale także idealnie ozdobi wnętrze.

Jakie lustro wybrać do przedpokoju i łazienki?Jakie lustro wybrać do przedpokoju i łazienki? fot. Sylwester Rejmer/ fot. Radosław Wojnar fot. Sylwester Rejmer/ fot. Radosław Wojnar

Najpiękniejsze lustra do przedpokoju

Miejscem, w którym trudno wyobrazić sobie, by mogło zabraknąć lustra, jest przedpokój. To właśnie tam każdy z domowników przegląda się, by sprawdzić swój wygląd przed wyjściem z domu. Wielkość lustra jest uzależniona od osobistych upodobań i potrzeb. Ważne jest jednak, aby zastanowić się nad lokalizacją lustra i dostosować jego rozmiar do wzrostu domowników. W przypadku lustra w przedpokoju bardzo istotną rolę odgrywa także oświetlenie. Ważne jest, aby światło padało na osobę, która stoi przodem do lustra. Wybierając lustro do przedpokoju ważne jest, by pamiętać przede wszystkim o jego praktycznym aspekcie.

Jakie lustro wybrać do przedpokoju i łazienki?Jakie lustro wybrać do przedpokoju i łazienki? fot. producent fot. producent

Najpiękniejsze lustra do łazienki

Drugim obok przedpokoju miejscem, w którym nie może zabraknąć lustra, jest łazienka. To tam właśnie wykonuje się wszystkie codzienne czynności, takie makijaż czy golenie. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wybór luster z oświetleniem, które ułatwi nam obie czynności. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele luster z lampkami LED, które są nie tylko wyjątkowo praktyczne, ale także stylowe i nowoczesne. Ważne jest także, by zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca na powieszenie lustra. Najczęściej zawiesza się je nad umywalką. Wybierając lustro do łazienki, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność i praktyczność. W przypadku małych łazienek warto pomyśleć o dużym lustrze, które sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na większe. Ważna jest także odpowiednia rama, która nada stylu i wyjątkowego wyglądu. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na klasyczną ramę w odcieniu złota lub srebra, czy na bardziej oryginalny model, najważniejsze, by dobrze przemyśleć swój wybór. Lustro, podobnie jak inne elementy wyposażenia łazienki, musi pasować do całej aranżacji.

Jakie lustro wybrać do przedpokoju i łazienki?Jakie lustro wybrać do przedpokoju i łazienki? Fot. Paradyż Fot. Paradyż

Więcej propozycji luster do mieszkania znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: