Jak tanio odświeżyć mieszkanie?

Zdaniem większości osób, dekorowanie mieszkania musi wiązać się z dużymi kosztami. Nie jest to jednak prawda. Wbrew pozorom, można udekorować wnętrze nawet za niewielkie pieniądze. Wystarczą niewielkie zmiany, by mieszkanie wyglądało świeżo i klimatycznie. Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

Ja tanio udekorować wnętrza?

Świetnym pomysłem na odświeżenie mieszkania jest pomalowanie ścian lub położenie tapety. Pozwoli to w widoczny sposób odmienić wnętrze, nie wprowadzając radykalnych, a przy tym kosztownych zmian. Ważne jest, by wybrać odpowiedni kolor i styl, tak by ściany współgrały z resztą aranżacji. Świetnym sposobem na udekorowanie mieszkania jest powieszenie dekoracji ściennych, plakatów, ramek ze zdjęciami lub obrazów. Ich cena wcale nie musi zwalać z nóg!

Jak tanio odświeżyć mieszkanie?Jak tanio odświeżyć mieszkanie? fot. Homebook fot. Homebook

Tanie dodatki do mieszkania

Tanim i sprawdzonym sposobem na odświeżenie mieszkania są kwiaty. Im więcej, tym lepiej. Rośliny nie tylko dodają wnętrzom klimatu, ale także mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. To właśnie rośliny odpowiadają za usuwanie szkodliwych substancji z powietrza i produkcję tlenu. Dodatkowo, kwiaty regulują poziom wilgotności w pomieszczeniach, dlatego też wszelka roślinność w mieszkaniu jest mile widziana. W okresie wiosennym i letnim można udekorować mieszkanie kwiatami ciętymi, które świetnie ozdobią kuchenny stół. Innym pomysłem na dekorację mieszkania są poduszki. Ich cena z pewnością nie nadwyręży domowego budżetu, a pomogą odświeżyć mieszkanie, dodając mu uroku i stylu.

Jak tanio odświeżyć mieszkanie?Jak tanio odświeżyć mieszkanie? fot. Homebook fot. Homebook

Pomysły na tanie dodatki do mieszkania

W przypadku aranżacji mieszkania sprawdza się stare powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego też wcale nie potrzeba wprowadzać wielkich zmian, aby wnętrza nabrały ciekawego wyrazu. Wystarczy zmienić dywan, postawić na nowe zasłony, obrus czy lampę i mieszkanie nabiera nowego charakteru.

Innym sposobem na odmienienie wnętrz jest pomalowanie starych mebli specjalną farbą. W ten sposób można odmienić wnętrze bez dużych kosztów. Dobrym pomysłem jest także wymiana fotela, ławy czy pufy. Zmieniając nawet jeden element, można sprawić, że mieszkanie będzie całkowicie odmienione i odświeżone. Pomysłów na tanie dodatki do mieszkania jest wiele, trzeba jednak pamiętać, by wybierać te elementy, które są utrzymane w podobnym stylu, co reszta wyposażenia mieszkania.

Jak tanio odświeżyć mieszkanie?Jak tanio odświeżyć mieszkanie? fot. Homebook fot. Homebook

Więcej tanich i modnych dodatków do mieszkania znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.