Aranżacja mieszkania - jaki wybrać styl?

Aranżacja mieszkania to niezwykle trudne i wymagające zajęcie. W końcu to właśnie dom jest naszym azylem, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu i spędzamy czas z bliskimi. Nie można więc bagatelizować tego, w jaki sposób urządzimy nasze wnętrza. No właśnie, jak urządzić mieszkanie, by było stylowe i klimatyczne? Na jaki styl się zdecydować, aby czuć się w nim komfortowo?

Aranżacja mieszkania - jaki styl wybrać?

Wybierając styl mieszkania, trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejszą kwestią jest to, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej, a tym samym najbardziej komfortowo. Mieszkanie powinno być naszym azylem, miejscem, do którego z przyjemnością wracamy po ciężkim dniu. Musi więc być urządzone w sposób odpowiadający naszym upodobaniom i potrzebom. Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie musi być praktyczne i wygodne. W końcu dom to nie muzeum, dlatego nigdy nie można przekładać pięknego wyglądu nad wygodę. Istotne jest także to, czy urządzamy mieszkanie tylko dla siebie, czy będą z nami mieszkać nasi bliscy, a zwłaszcza dzieci. Jeśli aranżujemy mieszkanie dla całej rodziny, warto postawić na styl, w którym dobrze czują się wszyscy domownicy. Dzięki temu łatwiej o przytulną atmosferę i wyjątkowy klimat! Poniżej aranżacja mieszkania w najmodniejszym stylu skandynawskim.

Jak urządzić mieszkanie - najmodniejsze style

Wybierając styl mieszkania, trzeba mieć na uwadze wygodę i komfort. Stylem, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością jest styl skandynawski. Wnętrza utrzymane w takim klimacie są przytulne i eleganckie. Co ważne, styl skandynawski łączy w sobie klasykę i uniwersalność, dzięki czemu mamy pewność, że nasze wnętrza nie wyjdą z mody przez długi czas. We wnętrzach w stylu skandynawskim dominuje biel i błękit, które świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Styl skandynawski to świetny pomysł zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu. Jak wiadomo, biel optycznie powiększa przestrzeń, dlatego warto sięgnąć po ten kolor, aby wnętrze wyglądało na bardziej przestronne.

Także styl prowansalski jest świetnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach. W tym stylu także głównie dominuje biel, stąd świetnie sprawdzi się we wnętrzach o niedużym metrażu. Poniżej propozycja dodatków w stylu prowansalskim!

W jakim stylu urządzić swoje mieszkanie?

Urządzając mieszkanie, trzeba pamiętać o najważniejszych zasadach, które pozwolą stworzyć wyjątkowe wnętrza. Przede wszystkim warto zdecydować się na jeden styl. Błędem jest urządzanie każdego pomieszczenia w innym stylu. Wystrój naszego mieszkania powinien być spójny i jednolity, dlatego nie należy radykalnie zmieniać stylistyki. Dużym zainteresowaniem cieszy się styl nowojorski, który pozwala przenieść do wnętrz namiastkę luksusu, z jakim kojarzy się świat filmu. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić z dodatkami. Styl ten charakteryzuje przepych, błyszczące dodatki w złotym lub srebrnym kolorze. Nie wolno jednak zapomnieć, że zbyt wiele błyszczących elementów wprowadzi nieład i przesyt.

Nie mniej modny jest także styl retro. Charakteryzuje go wyrazista kolorystyka i mocne, nasycone barwy. Z całą pewnością wnętrza w stylu retro wyglądają wyjątkowo, jednak podobnie jak w stylu nowojorskim, trzeba zachować odpowiednie proporcje, by efekt nie był odwrotny do zamierzonego.

Ciekawym pomysłem na aranżację mieszkania jest wykorzystanie stylu rustykalnego. Nie da się ukryć, że wnętrza urządzone w tym stylu są niezwykle klimatyczne i przytulne. W takiej aranżacji królują wiejskie akcenty, takie jak drewniane meble, czy dodatki z elementami folkowymi. Jeśli więc kochasz ludowe, swojskie dodatki i chcesz poczuć się w mieszkaniu niczym na wsi, zdecydowanie warto pomyśleć o aranżacji wnętrz w stylu rustykalnym! Poniżej propozycja dodatków i mebli w stylu rustykalnym. Zobacz i zainspiruj się!

Więcej mebli i dodatków w najmodniejszych stylach znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.