Jak urządzić funkcjonalny pokój dla nastolatka?

Pokój dla twojego nastoletniego dziecka musi spełniać szereg istotnych funkcji jednocześnie. To miejsce do nauki, spotkań towarzyskich, relaksu i odpoczynku. Sprawdź, w jaki sposób możesz za pomocą odpowiedniej aranżacji wydzielić w jego pokoju strefy, w których będzie się czuł komfortowo.

Najważniejszą rzeczą podczas aranżacji pokoju dla nastolatka jest przedyskutowanie wspólnie z nim jego oczekiwań i potrzeb. Jest to jego azyl, w którym powinien mieć swoje miejsce do nauki, odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Zadbajcie również o to, by podczas aranżacji pokoju nastolatka wykorzystać jego zainteresowania. Dzięki temu jego pokój może zyskać nieszablonowy, indywidualny charakter. Poszczególne strefy można również podkreślić odmiennym kolorem ścian. Pamiętajcie jednak o tym, że zbyt intensywne kolory nie sprzyjają skupieniu i na dłuższą metę są męczące. W miejscu do nauki powinno stać funkcjonalne biurko, wygodny fotel z regulacją wysokości, lampka i półka. Ta część pokoju w łatwy sposób może zostać wydzielona przez wstawienie obok biurka modułowego regału, który stanie się zarówno praktycznym przedmiotem użytkowym, jak i swego rodzaju parawanem.

Kolaż / fot. kare24.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. kare24.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. kare24.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. kare24.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Miejsce do rekreacji powinno być wygodne, ale i funkcjonalne. Oprócz puf czy foteli powinien się tu znajdować np. mały stolik lub ława. Można będzie na nim postawić owoce lub ciastka, kiedy pojawią się przyjaciele. Może także być miejscem na komputer, który nie jest tylko pomocą naukową, ale służy również rozrywce. W strefie odpoczynku doskonale sprawdzą się również powracające ostatnio do wnętrz różnego rodzaju fototapety.

Kolaż / fot. dekoria.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. dekoria.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. dekoria.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. dekoria.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Miejsce do spania w niezbyt dużych mieszkaniach często w trakcie dnia staje się miejscem do czytania, oglądania telewizji lub przyjmowania gości. Dlatego dobrze jest, aby w jego pobliżu znalazło się dodatkowe źródło światła w postaci kinkietu lub stojącej lampy. Jeśli twoje dziecko lubi czytać, zadbaj o to, by nad łóżkiem znalazła się półka na książki lub regał. Dosyć duża grupa nastolatków traktuje swoje łóżko jako najlepsze miejsce na korzystanie z laptopa czy czytanie lektur. Dlatego w tym miejscu bardzo przydatne okazują się różnego rodzaju poduchy i poduszki.

Kolaż / fot. onemarket.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. onemarket.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. onemarket.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów. Kolaż / fot. onemarket.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Więcej akcesoriów do pokoju nastolatka:

Więcej o:
Copyright © Agora SA