9 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie

Każdy, kto choć raz urządzał mieszkanie, wie, jak trudne i wymagające jest to zajęcie. Nawet jeśli mamy w głowie gotowy plan, to i tak rzeczywistość go weryfikuje. Mimo że urządzając mieszkanie większość osób ma koncepcję zaaranżowania wnętrza, to często brakuje praktycznej wiedzy, która pomogłaby uniknąć niektórych błędów. Specjalnie dla was prezentujemy 9 najczęściej popełnianych błędów. Warto przeczytać, by w porę się ich ustrzec!

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji mieszkania

Urządzając mieszkanie lub planując remont, nie potrzeba czasem rady specjalistów. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych wpadek. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest bezmyślne kopiowanie stylu mieszkania, który podejrzeliśmy w telewizji, prasie lub katalogu. Inspirowanie się stylem mieszkania jest jak najbardziej wskazane, jednak nie należy zbyt pochopnie kopiować wszystkich pomysłów, ponieważ każde wnętrze jest inne.

Kolejnym błędem jest mieszanie kilku stylów w jednym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że często mniej znaczy więcej. Łącząc ze sobą różne style, można przypadkiem wprowadzić do mieszkania niepotrzebny chaos. Ważne jest także, by kuchnia, łazienka, salon i sypialnia były urządzone w tej samej stylistyce. Należy także pamiętać, by wszystkie pomieszczenia miały tę samą tonację kolorystyczną. Dzięki temu wnętrza będą spójne i dopasowane do siebie.

Częstym błędem popełnianym przy urządzaniu mieszkania jest nieodpowiednio dobrana kolorystyka. Niewłaściwy odcień ścian może bardzo skutecznie oszpecić wnętrze, psując tym samym ogólny efekt. Kolorystyka ścian powinna pasować do mebli i dodatków.

9 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie9 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie fot. Homebook fot. Homebook

Jakie są najczęściej popełniane błędy w urządzaniu wnętrz?

Urządzając wnętrza trzeba pamiętać, że nie każdy styl pasuje do wszystkich pomieszczeń. Zwłaszcza aranżacja kuchni jest nie lada wyzwaniem. Właśnie tam jemy i przygotowujemy posiłki, dlatego też warto zadbać, by nie tylko wyglądała stylowo, ale także była praktyczna i wygodna. Trzeba też mieć na uwadze, że nie każdy styl pasuje do kuchni.

Kolor jest jednym z kluczowych czynników, którymi powinniśmy się kierować, urządzając mieszkanie. Oczywiście warto kierować się praktycznością, jednak nie za wszelką cenę. W tym wypadku najważniejszym czynnikiem powinna być wielkość pomieszczenia. Jeśli nie możemy się pochwalić dużym metrażem, warto postawić na jasne, a nawet białe ściany. W ten sposób optycznie powiększymy wnętrza.

Częstym błędem popełnianym przy aranżacji mieszkania jest łączenie kuchni z salonem. Wbrew pozorom, nie zawsze takie rozwiązanie jest korzystne. Jeśli więc chcemy połączyć te dwa pomieszczenia, musimy mieć na uwadze, że nasz salon będzie narażony na większy bałagan, dlatego w takiej sytuacji należy przykładać szczególną wagę do czystości. Ponadto otwarta przestrzeń sprawi, że zapachy będą się łatwiej rozprzestrzeniać.

9 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie9 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie fot. Homebook fot. Homebook

Jakich błędów uniknąć aranżując mieszkanie?

Urządzając mieszkanie bardzo często zapominamy, że część dodatków i mebli, które kupimy, z czasem wyjdą z mody lub znudzą się nam. Dlatego też nie warto wybierać najdroższych produktów, narażając się w ten sposób na duże koszty. Decydując się na nieco tańsze dodatki, łatwiej będzie je za jakiś czas zastąpić innymi.

Kolejnym błędem jest dostosowywanie wnętrz do wieku dzieci. Warto pamiętać, że dzieci szybko dorastają, dlatego nie należy przesadnie dopasowywać aranżacji mieszkania do najmłodszych domowników.

W ferworze licznych obowiązków, z którymi mierzy się każdy, kto urządza mieszkanie, często zapomina się o najważniejszym. Wnętrza powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Dlatego aranżując mieszkanie, w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny. Nie należy też ulegać wpływom innych lub podejmować decyzji pod wpływem emocji. W końcu od tego, jak urządzimy mieszkanie, zależy także nasz komfort życia i dobre samopoczucie.

9 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie9 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie fot. Homebook fot. Homebook

Więcej produktów do aranżacji mieszkania znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.