Wiosenne porządki w ogrodzie z Biedronką!

Karolina Mucha
14.03.2017 15:00
Każdy z nas uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Wiosna to czas prac w ogrodzie. Musimy zasadzić rośliny, przyciąć krzewy, zagrabić pozostałości liści i generalnie oczyścić ogród. Nasiona, rośliny i odpowiednie narzędzia pozwolą stworzyć wspaniały ogród, którym będziemy cieszyć się przez cały sezon. Wszystko to znajdziecie w najnowszej ofercie Biedronki!

Drzewka, krzewy owocowe i nasiona do ogrodu!

Drzewka, krzewy owocowe i nasiona do ogrodu!Drzewka, krzewy owocowe i nasiona do ogrodu! Fot. Biedronka, okazje, kolaż ładnydom Fot. Biedronka, okazje, kolaż ładnydom

Kto z nas nie lubi owoców z drzewek wolnych od chemicznych substancji? Najlepiej mieć owoce z własnego ogrodu. Mamy marzec, a więc najlepszy czas na sadzenie drzewek i krzewów owocowych z odkrytymi korzeniami. W tej porze roku najlepiej sadzić drzewka takie jak morele czy brzoskwinie, nektarynki. Powinniśmy zadbać o odpowiednie miejsce, pełne słońca, dzięki czemu owoce będą soczystsze i smaczniejsze. W najnowszej ofercie Biedronki znajdziecie drzewka owocowe, takie jak: śliwa, brzoskwinia, gruszka, czereśnia oraz jabłoń w świetnej cenie, jedyne 13,99 zł za sztukę. Warto pamiętać, że czereśnie i grusze nie mogą być zasadzone w zbyt ciężkich i zbitych glebach, gdzie poziom wód gruntowych przekracza 1,5 metra.

Z kolei krzewy owocowe dobrze czują się w mokrej glebie. W cenie 4,99 zł w Biedronce znajdziecie krzewy, takie jak: malina, jeżyna, porzeczka oraz borówka. Najczęściej spotykane w ogrodach są oczywiście porzeczki, które doskonale nadają się na domowe konfitury, soki czy nalewki. Popularne są także borówki amerykańskie przypominające w smaku jagody. Bezkonkurencyjna jest także malina, która nadaje się do ciast, nalewek oraz soków skutecznych podczas przeziębienia.

Wybierając sadzonki do swojego ogrodu należy pamiętać, by kupić rośliny, które pasują do warunków panujących w naszym ogrodzie.

Planując przydomowy ogródek, nie zapomnijmy o kupnie nasion. Najlepiej wybrać polskie odmiany, które są przystosowane do polskiego klimatu. W Biedronce znajdziecie nasiona warzyw, takich jak: rzodkiewka, koper, pomidory, cukinia, fasola i wiele innych. W ofercie nie brakuje również kwiatów: maciejki, lawendy, niezapominajki czy bratków. Bardzo ważne jest, aby czytać informacje znajdujące się na torebkach z nasionami - znajdziemy tam informacje o terminie wysiewu, okresie kwitnienia kwiatów oraz zbioru warzyw.

Narzędzia do pracy w ogrodzie!

Narzędzia do pracy w ogrodzieNarzędzia do pracy w ogrodzie Fot. Biedronka, okazje, kolaż ładnydom Fot. Biedronka, okazje, kolaż ładnydom

Gdy mamy ogród, w naszym domu powinny znajdować narzędzia do pracy w ogrodzie, takie jak: grabie, szpadel oraz sekator. Odpowiedni sprzęt ułatwi i umili pracę, a ogród zyska piękny wygląd.

Najbardziej uniwersalnym narzędziem ogrodowym są grabie. Przydadzą się one nie tylko jesienią podczas grabienia liści, ale także przez cały rok, gdy chcemy zagrabić gałązki czy wyrównać ziemię. Dzięki tym zabiegom ogród będzie prezentował się pięknie i czysto. Warto mieć kilka rodzajów grabi z różnymi zębami, by dostosować je do charakteru wykonywanej w ogrodzie pracy.

Podczas sadzenia drzewek i krzewów przyda się szpadel, który pozwoli przekopać lub okopać rośliny. Do przycinania pędów i gałązek musimy mieć sekator, który ułatwi pracę i sprawi, że nie obciążymy nadgarstków. Różne rodzaje sekatorów znajdziecie w Biedronce - małe w cenie 12,99 zł, a większe sekatory i nożyce za 39,99 zł. Nożyce przydadzą się do przycinania żywopłotu lub drzewek.

Akcesoria ogrodowe!

Akcesoria ogrodoweAkcesoria ogrodowe Fot. Biedronka, okazje, homebook, nokaut, kolaż ładnydom Fot. Biedronka, okazje, homebook, nokaut, kolaż ładnydom

Piękny ogród wymaga dużego nakładu pracy i pielęgnacji. Nie da się o niego dbać bez odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Jeśli sadzimy w ogrodzie zioła i warzywa, które są pod względem wyglądu bardzo do siebie podobne, z całą pewnością przydadzą się tabliczki do opisywania roślin, które ułatwią odnalezienie interesującego nas gatunku.  Jest to szczególnie potrzebne wiosną, kiedy jeszcze nie wiadomo, gdzie co rośnie. Do wysiewu roślin z nasion przydadzą się także specjalne doniczki.

Wiadomo także, że aby rośliny odpowiednio rosły, należy je podlewać. Nie będzie to możliwe bez konewki czy węża ogrodowego, który będzie się rozciągał i pozwoli dostać się do najgłębszych zakamarków ogrodu.

Poniżej przedstawiamy narzędzia i akcesoria, które ułatwią zaprowadzenie wiosennych porządków w ogrodzie oraz rośliny, które będą pięknie go zdobić przez cały sezon!

Zobacz wideo
Więcej o: