Jakie kwiaty wybrać do łazienki?

Donice z kwiatami to nieczęsty widok w łazienkach. Okazuje się jednak, że kwiaty to nie tylko doskonały pomysł na aranżację łazienki, ale także świetne rozwiązanie dla samych kwiatów - często lepiej rosną w wilgotnych, przesyconych wodą pomieszczeniach. Dlatego też jeśli chcemy stworzyć wyjątkowy klimat w łazience, kwiaty są wręcz idealnym pomysłem.

Kwiaty w łazience - zobacz sam!

Rośliny w łazience to znakomity sposób na jej urozmaicenie i poprawienie nastroju w niej panującego. Często kwiaty, które ozdabiają nasze parapety powoli obumierają z powodu zbyt suchego powietrza w pomieszczeniu. Dlatego też dla niektórych roślin, zwłaszcza egzotycznych gatunków kwiatów, wilgotny klimat panujący w łazience jest wręcz idealny. Dodatkowo, rośliny wspaniale potrafią odmienić wnętrza, tworząc wyjątkowy efekt.

Jakie kwiaty wybrać do łazienki?Jakie kwiaty wybrać do łazienki? fot. Homebook fot. Homebook

Jak dopasować rośliny do łazienki?

Planując ozdobienie łazienki roślinami, trzeba najpierw zastanowić się, w jakim miejscu postawimy doniczki. Odpowiednie rozmieszczenie roślin ma ogromny wpływ na ich funkcjonowanie. Jeśli możemy pochwalić się dużą łazienką, z powodzeniem można wybrać gatunek o większym pokroju, który zajmie spory kawałek podłogi. Jeśli jednak nasza łazienka jest niewielka, trzeba zastanowić się, gdzie postawimy donicę z kwiatem. W przypadku małych łazienek dobrym pomysłem jest parapet lub kwietnik przymocowany do ściany. Ważne jest jednak, by rośliny umieścić możliwie najbliżej światła, chyba że wybierzemy gatunek, który woli zacienione miejsca. Trzeba też pamiętać, by kwiaty ustawić w taki sposób, by przechodząc, nie potrącać ich. Należy także zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnacje, dzięki której nasze rośliny będą zdrowe i zadbane.

Jakie kwiaty wybrać do łazienki?Jakie kwiaty wybrać do łazienki? fot. Homebook fot. Homebook

Jakie kwiaty wybrać do łazienki?

Wybór odpowiednich kwiatów do łazienki nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Zanim zdecydujemy się na konkretny gatunek, trzeba wziąć pod uwagę, które z roślin lubią zaciemnione, a które nasłonecznione pomieszczenia. Do jasnych łazienek należy wybrać rośliny światłolubne, takie jak: papirusy, draceny, maranty, romelie czy fikusy. Świetnie sprawdzą się także storczyki, które można postawić na półce przy lustrze. W przypadku ciemnych łazienek należy wybierać te rośliny, które lubią zacienione pomieszczenia i mają dużą tolerancję na brak słońca. Do takich gatunków należą: zielistka, sansewiera, zamiokulkas i skrzydłokwiat. Urządzając łazienkę, trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest to miejsce w którym odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu. Dlatego też należy zadbać o to, by była przytulna i klimatyczna. Dzięki temu codzienna toaleta stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jakie kwiaty wybrać do łazienki?Jakie kwiaty wybrać do łazienki? fot. Homebook fot. Homebook

Więcej dodatków i akcesoriów do łazienki znajdziesz poniżej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.