Wyeksponuj zieleń i kwiaty w twoim domu, przy pomocy oryginalnych wazonów i donic

Rośliny bez wątpienia są najpiękniejszą ozdobą każdego wnętrza. Spójrz w jaki sposób możesz je wyeksponować, by swym wyglądem zachwycały nie tylko domowników, ale i odwiedzających was gości.

Pamiętajcie, że kwiaty w domu są nie tylko ozdobą, ale również pełnią ważną rolę dla naszego zdrowia. Jedną z ich niezwykłych właściwości jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Eliminują wiele groźnych toksyn i likwidują tzw. smog elektromagnetyczny, emitowany przez wszechobecne urządzenia elektryczne i elektromagnetyczne. Wspomagają nasz układ oddechowy, odpornościowy oraz nawilżają skórę. Dodatkowo mogą stanowić atrakcyjne dopełnienie aranżacji wnętrz. Duży wybór różnego rodzaju doniczek pozwoli nam wybrać model idealnie pasujący do stylu i charakteru wnętrza. Wiele wzorów doniczek na kwiaty domowe może was zainspirować do stworzenia niebanalnej, indywidualnej aranżacji wnętrza. Estetykę każdej aranżacji podkreśli np. piękna, ceramiczna donica, w naturalnej kolorystyce  o eleganckim wzornictwie. Może się stać prawdziwą ozdobą salonu dzięki połączeniu funkcjonalności z walorami estetycznymi i bezpretensjonalną elegancją.

aa Fot. castorama Fot. castorama

Przebywanie w pomieszczeniu w którym znajdują się kwiaty wpływa na nas relaksująco. Cięte kwiaty ustawione w niebanalnym wazonie będą cieszyły nasz wzrok oraz nadadzą pomieszczeniu elegancki charakter. Wzornictwo wazonów jest bardzo bogate: od współczesnego stylu skandynawskiego poprzez klasykę czy styl retro. Od spokojnej stonowanej kolorystyki po wyraziste akcenty i designerskie zdobienia. Wśród tych produktów znajdziecie również różnorodność materiałów, z jakich zostały wykonane: ceramikę, szkło, miedź, mosiądz czy terracottę. Wazony uwodzą nas swoją estetyką i innowacyjną formą. Znajdziesz wśród nich takie które ozdobią twój salon, ale również wzory które znajdą swoje miejsce na kuchennym stole.

wazonywazony Fot. Homebook Fot. Homebook

Rośliny nie tylko wchłaniają zanieczyszczenia i odfiltrowują powietrze ale również dostarczają nam tlen. Kwiatów nie może zabraknąć również na waszym balkonie lub tarasie. Pomyślcie o stworzeniu ciekawych kompozycji roślin ozdobnych, dzięki którym twój taras stanie się miejscem błogiego wypoczynku całej rodziny, podziwianym przez odwiedzających was gości. Idealnie do tego nadaje się np. ceramiczno - korkowa doniczka z praktycznym skórzanym uchwytem. Pięknie będą się w niej prezentowały wszelkie kwiaty zwisające. Z doniczek o różnych wielkościach lecz w tej samej tonacji kolorystycznej, możesz stworzyć ciekawe kompozycje kwiatowe. W takim otoczeniu poranna kawa będzie smakowała wyśmienicie.

donicedonice Fot. Homebook Fot. Homebook

Więcej doniczek:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.