Jak wybrać baterie łazienkowe?
Wbrew pozorom to, jaką będziemy mieli baterię łazienkową, nie jest bez znaczenia, a wybór nie należy do najprostszych. W sklepach z wyposażeniem łazienkowym znajdziemy baterie wannowe, umywalkowe oraz natryskowe.
Najczęstszym wyborem są baterie stojące, które pasują zarówno do umywalki, bidetu, jak i do zlewozmywaka w kuchni. Warto wybrać wariant z jednym uchwytem, co pozwoli na oszczędność wody. Równie popularnym rozwiązaniem są baterie ścienne, które doskonale sprawdzą się pod prysznicem lub nad wanną. Jednak jeśli decydujemy się na taką armaturę, powinniśmy zająć się tym jeszcze przed wykończeniem ścian. Kolejnym rodzajem armatury łazienkowej są baterie podtynkowe, montowane najczęściej przy wannie lub kabinie prysznicowej. Strumieniem wody steruje mechanizm umieszczony w ścianie, a na ścianie znajduje się dźwignia, która wraz z ozdobnym przełącznikiem pozwala na odkręcanie i zakręcanie wody.
Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze armatury
Fot. HomebookWybierając armaturę łazienkową zwróćmy uwagę na sposób montażu. Rodzaj baterii powinien być dopasowany do rodzaju umywalki, wanny czy prysznica. Powinniśmy również zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność oraz fakt, czy armatura pasuje do aranżacji całej łazienki.
Wybór armatury nie jest bez znaczenia, ponieważ są to elementy, które służą nam w łazience przez wiele lat, a wymiana ma miejsce jedynie z powodu awarii czy generalnego remontu łazienki.
Pamiętajmy, że wygląd nie zawsze idzie w parze z jakością, więc wybierając armaturę powinniśmy zasięgnąć porady u specjalisty i wystrzegać się błędów. Najlepiej wybierać dobrze znanych producentów, którzy przykładają wagę do najmniejszych detali i dbają zarówno o funkcjonalność, jak i o design.
Estetyka i czystość
Fot. HomebookW każdej łazience powinna panować nieskazitelna czystość, dzięki czemu miło spędzimy czas w tym pomieszczeniu. Wszyscy wiemy, jak trudno jest utrzymać czystość armatury łazienkowej. Są to miejsca szczególnie "lubiane" przez kamienny osad oraz plamy po wodzie.
Jakie są najlepsze sposoby na wyczyszczenie tych powierzchni? Zabrudzenia usunie najlepiej woda z płynem do mycia naczyń - wystarczy potem wytrzeć powierzchnię kranów, by stały się błyszczące. W przypadku kamienia czy rdzy doskonale sprawdzi się ocet, inne substancje chemiczne mogą zniszczyć powierzchnię metalu. Pamiętajmy, że powierzchnie pozłacane, chromowane lub kolorowe nie mogą być czyszczone środkami zawierającymi ścierne drobinki.