Jak urządzić idealną łazienkę?

Martyna Trębacz
06.04.2017 14:00
Urządzając mieszkanie, szczególną wagę należy przyłożyć do aranżacji łazienki. Czasy, gdy służyła ona wyłącznie jako miejsce do porannej wieczornej toalety już dawno minęły. Obecnie łazienka to także miejsce, w którym regenerujemy się i relaksujemy po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne są detale i różnego rodzaju dodatki, które tworzą jej niepowtarzalny klimat. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. W końcu łazienka powinna nie tylko być stylowa, ale także wygodna i funkcjonalna. Jak to uzyskać?

Mała łazienka - jak ją urządzić?

Najczęstszym problemem przy urządzaniu łazienki jest jej mały metraż. Nietrudno zauważyć, że większe pomieszczenia są łatwiejsze w aranżacji. Mała łazienka wymaga większej kreatywności i precyzji w planowaniu, a także lepszej organizacji. W małych łazienkach poleca się klasyczne meble, które świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Ważne jest także, by odpowiednio dobrać kolory. W łazienkach o niewielkiej powierzchni należy postawić na jasne, pastelowe kolory, najlepiej odcienie bieli, beżu czy szarości. Dzięki temu łazienka będzie sprawiała wrażenie większej i bardziej przestronnej. Świetnym pomysłem na optyczne powiększenie wnętrza są lustra. Dlatego warto wybrać duże modele, które spowodują, że nawet mała łazienka będzie sprawiała wrażenie większej!

Najpiękniejsze meble łazienkoweNajpiękniejsze meble łazienkowe fot. Homebook fot. Homebook

Meble łazienkowe - które wybrać?

Wybierając meble łazienkowe, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ergonomię oraz jakość. Nieczęsto zmieniamy meble w łazience, dlatego też warto wybrać takie, które posłużą nam przez lata. Wygląd mebli łazienkowych należy postawić na drugim miejscu. Ważne, by meble do łazienki były wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i pokrytych lakierem poliuretanowym. Ważne jest także, by uchwyty były zabezpieczone przed rdzewieniem, dzięki czemu dłużej będą wyglądać stylowo. Urządzając łazienkę, nie warto kierować się wyłącznie trendami. Trzeba pamiętać, że bezmyślne powielanie wszystkich rozwiązań i pomysłów może okazać się zgubne. Nasz wybór powinien bardziej zależeć od potrzeb mieszkańców oraz wielkości łazienki. Nie można też zapomnieć, że prócz swojej praktycznej funkcji, łazienka ma być miejscem relaksu i regeneracji!

Najpiękniejsze meble łazienkoweNajpiękniejsze meble łazienkowe fot. Homebook fot. Homebook

Tanie dodatki do łazienki - zobacz sam!

Coraz większą popularnością cieszy się ozdabianie łazienki zielenią. Dawniej kwiaty i rośliny doniczkowe można było spotkać w salonie lub kuchni, jednak coraz częściej zieleń jest obecna także w łazience. Nie da się ukryć, że rośliny i kwiaty w łazience to wspaniały pomysł na stworzenie klimatu i niepowtarzalnej atmosfery. Jakie jeszcze dodatki sprawdzają się w łazience? Idealnym sposobem na przytulną łazienkę jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Prócz tradycyjnych lamp warto pomyśleć także o lampionach i świecach, które tworzą niezwykły, romantyczny nastrój, a co za tym idzie, ułatwiają odpoczynek. Najważniejsze jednak, by łazienka była praktyczna i wygodna, a do tego dostosowana do naszych potrzeb i indywidualnego gustu.

Najpiękniejsze meble łazienkoweNajpiękniejsze meble łazienkowe fot. Homebook fot. Homebook

Więcej propozycji mebli i dodatków do łazienki znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: