5 pomysłów na małą kuchnię

Mała kuchnia to problem, z którym boryka się wielu z nas. Choć pewnie każdy marzy o dużej, przestronnej kuchni, niewiele osób może się nią pochwalić. Co zrobić, by wnętrze wyglądało na większe, a co za tym idzie, bardziej przestronne i wygodne? Jakie meble wybrać do małej kuchni? Poznaj 5 niezawodnych sposobów, które pozwolą ci optycznie powiększyć wnętrze i sprawią, że nawet wąska kuchnia będzie wyglądała na szerszą i bardziej przestronną.

Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Każdy, kto choć raz urządzał kuchnię, wie, jak trudne jest to zadanie. Zwłaszcza gdy kuchnia jest niewielkich rozmiarów, trzeba dobrze przemyśleć każdy krok. Dzięki temu można ustrzec się błędów i stworzyć wnętrze, które będzie nie tylko stylowe, ale także wygodne i klimatyczne. Nie ulega wątpliwości, że metraż ma ogromne znaczenie przy urządzaniu pomieszczenia. Im mniejsza kuchnia, tym trudniej urządzić ją tak, by była przestronna i przytulna. Są jednak sposoby na to, by pomieszczenie wydawało się optycznie większe, niż jest w rzeczywistości. Jak sprawić, by nawet niewielka kuchnia wyglądała na większą? Świetnym pomysłem na aranżację małej kuchni jest wybór wyspy kuchennej. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco miejsca, które możemy wykorzystać na inne niezbędne w kuchni urządzenia.

Meble kuchenne do małej kuchni - jakie wybrać?

Najwięcej kłopotu przy urządzaniu małej kuchni sprawia wybór odpowiednich mebli. Niestety, mając niewielki metraż, nie można pozwolić sobie na dużą liczbę szafek, dlatego też należy bardzo precyzyjnie zaplanować aranżację kuchni. W wąskich wnętrzach świetnie sprawdzi się ustawienie mebli w kształcie litery L. Takie rozwiązanie sprawi, że kuchnia będzie przytulna i praktyczna. Świetnym pomysłem jest także wybór wysokich szafek kuchennych. Jak wiadomo, częstym problemem małej kuchni jest brak przestrzeni do przechowywania naczyń i garnków. Aby pomieścić wszystkie kuchenne przybory i akcesoria, można zdecydować się na zabudowanie ściany aż po sufit - dzięki temu uda się pomieścić każdy kuchenny przedmiot. Trzeba jednak pamiętać, że wyjmowanie naczyń czy przyborów z wysokich szafek może być kłopotliwe, dlatego najlepiej wprowadzić hierarchię i na górnych półkach poukładać te akcesoria, z których korzystamy najrzadziej.

Jak optycznie powiększyć małą kuchnie?

Aranżacja małej kuchni to prawdziwe wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że nie można sprawić, by wyglądała na większą i szerszą. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest urządzenie kuchni w kolorze białym. Biel nie tylko świetnie współgra z innymi kolorami, ale co najważniejsze, optycznie powiększa wnętrza, dzięki czemu wydają się bardziej przestronne, niż są w rzeczywistości. Białe meble pasują zarówno do stylu skandynawskiego, jak i nowoczesnego czy glamour. Poza tym biel jest barwą ponadczasową, dzięki czemu mamy pewność, że kolor ten nigdy nie wyjdzie z mody! Innym, równie skutecznym sposobem na optyczne powiększenie kuchni jest umiejętne połączenie koloru brązowego z szarym. Połączenie ciemniejszej barwy z szarością pozwoli nadać kuchni głębię, a co za tym idzie - optycznie ją powiększyć!

Więcej propozycji mebli i dodatków do kuchni znajdziesz poniżej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.