Meble ogrodowe: jakie wybrać?

Martyna Trębacz
07.04.2017 16:00
Prawdziwa wiosna zbliżą się wielkimi krokami. Już nie możemy doczekać się grillowania, pikników i wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby ten wiosenny, a już niebawem letni czas upływał w miłej atmosferze, warto pomyśleć o meblach ogrodowych. W ten sposób, to właśnie w ogrodzie lub na tarasie, można wypić poranną kawę lub przeczytać ulubioną książkę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli mebli do ogrodu. Które wybrać, tak by posłużyły nam na lata, a dodatkowo były praktyczne i wygodne?

Czym się kierować, wybierając meble do ogrodu?

Nietrudno zauważyć, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli mebli do ogrodu. Szeroki wybór, nie ułatwia nam jednak podjęcia decyzji. Jak więc mimo tak szerokiej oferty wybrać tą, która będzie najodpowiedniejsza na nasz taras czy ogród? Wbrew powszechnej opinii, wygodne i solidnie wykonane meble nie muszą być niebotycznie drogie. Nie da się ukryć, że często cena jest podyktowana jakością materiałów oraz wykonania, ale trzeba też pamiętać, że często płacimy także za konkretną markę. Wybierając meble do ogrodu, trzeba najpierw zastanowić się, jakie mamy potrzeby i oczekiwania. Jeśli zależy nam na tym, by meble były tanie, lekkie i łatwe w utrzymaniu, zdecydowanie najlepiej wybrać meble wykonane z plastiku. W przypadku tego typu mebli plusem jest duży wybór kolorystyczny. Dlatego też każdy z pewnością znajdzie odcień, który najbardziej mu odpowiada i z łatwością dopasuje do nich resztę dodatków ogrodowych. Trzeba jednak pamiętać, że meble plastikowe nie są zbyt trwałe. Kolor, pod wpływem słońca szybko blaknie, a nogi krzeseł uginają się od zbyt dużego ciężaru. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto zastanowić się nad innymi wariantami.

Meble ogrodowe: jakie wybrać?Meble ogrodowe: jakie wybrać? fot. Homebook fot. Homebook

Które meble do ogrodu wybrać?

Dużą popularnością cieszą się meble ogrodowe wykonane z drewna. Trudno się temu dziwić - są one zarówno trwałe jak i stabilne. Idealnie komponują się w ogrodzie i na tarasie. Meble ogrodowe drewniane wykonywane są przede wszystkim z drewna sosnowego, dębowego, akacjowego, świerkowego, olchowego i egzotycznego. Z pewnością wybór takich mebli to świetna inwestycja na lata, trzeba jednak pamiętać, że drewno wymaga konserwacji. W przeciwnym razie zbyt szybko ulegną zniszczeniu i stracą swój niepowtarzalny wygląd.

Meble ogrodowe: jakie wybrać?Meble ogrodowe: jakie wybrać? fot. Homebook fot. Homebook

Meble do ogrodu - propozycje

W ostatnich latach wśród mebli ogrodowych prym wiodą meble metalowe oraz wykonane z technorattanu. Łączą one w sobie zarówno piękny wygląd, jak i funkcjonalność i wygodę. Meble metalowe wykonywane są z aluminium, żeliwa i stali, przez co są niezwykle trwałe i solidne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kupując meble metalowe, konieczny jest zakup poduszek na krzesła i ławki, które zapewnią komfort użytkowania. Równie atrakcyjną propozycją są meble rattanowe. Moda na rattan trwa od kilku lat i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Trudno się dziwić, meble technorattanowe są zarówno wygodne jak i wyjątkowo stylowe, dzięki czemu wspaniale prezentują się w ogrodzie i na tarasie.

Meble ogrodowe: jakie wybrać?Meble ogrodowe: jakie wybrać? fot. Homebook fot. Homebook

Zobacz wideo
Więcej o: