Dekoracje wielkanocne 2019. Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc? Najmodniejsze dodatki

Martyna Trębacz
03.04.2019 14:00
Wiosna wielu z nas kojarzy się nie tylko z końcem zimy, ale także z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Zwłaszcza dla nas, Polaków, to wyjątkowy czas w roku, dlatego też nie dziwi fakt, że tak pieczołowicie się do niego przygotowujemy. Poza porządkami i listą dań ważna jest także odpowiednia dekoracja mieszkania na Wielkanoc. Jakie ozdoby świąteczne wybrać, aby stworzyć w swoich wnętrzach klimat Świąt i podkreślić ten wyjątkowy czas?

Dekoracje domu na Wielkanoc - jakie ozdoby wybrać?

Symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi jest co niemiara. Począwszy od pisanek, bazi, bukszpanu, po cukrowe baranki i mazurki. Wielkanoc to niezwykle radosne Święto, dlatego też w domach dominują mocne, intensywne kolory, które jeszcze bardziej podkreślają koniec zimy i nadejście pory wiosennej. Prócz porządków i tradycyjnych wypieków i potraw, ważne jest także, w jaki sposób udekorujemy nasze mieszkania na ten wyjątkowy czas. Nie jest tajemnicą, że dodatki potrafią odmienić wnętrze i sprawić, że w mieszkaniu zapanuje wyjątkowy, świąteczny klimat. Jakie ozdoby wybrać, by podkreślić zbliżające się Święta? Po pierwsze warto postawić na intensywne kolory. W końcu wiosną przyroda budzi się do życia, dlaczego więc nie odświeżyć mieszkania, wprowadzając do niego nieco koloru? Wielkanoc kojarzy się przede wszystkim z kolorem żółtym, czerwonym, zielonym i białym. Warto zadbać, by nie tylko na stole królowały iście świąteczne akcenty!

Dekoracje wielkanocne 2017- jak Polacy dekorują mieszkania na święta?Dekoracje wielkanocne 2017- jak Polacy dekorują mieszkania na święta? fot. Homebook fot. Homebook

Wielkanoc 2018 - najpiękniejsze świąteczne dekoracje

Prócz świątecznych wypieków i tradycyjnych dań ważna jest udekorowanie nie tylko świątecznego stołu, ale też całgo wnętrza. Część osób samodzielnie wykonuje świąteczne ozdoby, inni wolą skorzystać z gotowych. Z roku na rok na rynku przybywa propozycji ozdób świątecznych, które idealnie sprawdzają się w okresie wielkanocnym. Świetnym pomysłem są świeczki w kształcie pisanek, dekoracyjne koszyki i figurki. Warto udekorować dom kwiatami, zarówno doniczkowymi jak i ciętymi. Im więcej zieleni, tym mieszkanie jest bardziej klimatyczne i przytulne.

Dekoracje wielkanocne 2017- jak Polacy dekorują mieszkania na święta?Dekoracje wielkanocne 2017- jak Polacy dekorują mieszkania na święta? fot. Homebook fot. Homebook

Jak udekorować mieszkanie na Święta Wielkanocne?

Dawniej ozdoby wielkanocne były mało różnorodne. Obecnie dostępne są w tak szerokim wyborze, że możemy dopasować je do stylu, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się tradycyjne, klasyczne dodatki. Z dużym zainteresowaniem spotykają się także kwiatowe kompozycje, zwłaszcza bukiety tulipanów oraz wielkanocne stroiki. Wielkanoc to bez wątpienia wyjątkowy czas w roku, dlatego warto podkreślić świąteczny nastrój ozdobami i dodatkami. Wbrew pozorom nawet za niewielkie pieniądze można ozdobić mieszkanie, tworząc świąteczną atmosferę. Warto więc poświęcić odrobinę czasu i zadbać o świąteczny klimat.

Dekoracje wielkanocne 2017- jak Polacy dekorują mieszkania na święta?Dekoracje wielkanocne 2017- jak Polacy dekorują mieszkania na święta? fot. Homebook fot. Homebook

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • plastikpiokio

    Oceniono 6 razy 6

    najważniejsza to spowiedz wielkanocna u rydzyka ----nasz /że tak powiem / rząd zarezerwował cały pociąg pendolino z warszawy do torunia ----i po spowiedzi u rydzyka każdy z nich będzie miał czyste konto i może grzeszyć znowu i kraśc do woli .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX