Przytulna kuchnia - jak ją urządzić?

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków. To właśnie tutaj cała rodzina spotyka się przy stole, by wspólnie zjeść posiłek i porozmawiać. Bardzo ważne jest, by kuchnia była urządzona funkcjonalnie, ale też przytulnie, dzięki czemu spędzimy w niej czas będzie w miłej, rodzinnej atmosferze. Jak urządzić przytulną kuchnię?

Przytulna kuchnia - kolory i materiały

Przytulna kuchnia - kolory i materiałyPrzytulna kuchnia - kolory i materiały Fot. Homebook

Fot. Homebook

Idealna kuchnia to taka, w której panuje harmonia i rodzinny klimat. Świetnie sprawdzą się tutaj jasne kolory, dzięki którym pomieszczenie nabierze ciepłego, przytulnego, ale także eleganckiego charakteru. Warto podkreślić, że design może wspaniale współgrać z przytulnością! Odpowiedni dobór materiałów oraz kolorystyka sprawią, że kuchnia stanie się przytulna i rodzinna.

Aby kuchnia stała się przytulna, nie może w niej zabraknąć przyjaznych i ciepłych kolorów. Idealnie sprawdzą się subtelne beże, kolory orzechowe, żółcie, a także delikatna zieleń. Jasne kolory sprawią, że wnętrze wyda się optycznie większe, lżejsze i bardziej świeże. Jeszcze lepszy efekt osiągniemy, dobierając tkaniny oraz akcesoria kuchenne w tych kolorach. W przytulnej kuchni elementem obowiązkowym są drewniane elementy. Mahoniowe wykończenia szafek czy sosnowy stół będą praktyczne, a jednocześnie piękne.

Przy wyborze tkanin do kuchni doskonale sprawdzą się materiały takie, jak len czy bawełna, które dodadzą kuchni naturalności i sprawią, że klimat będzie bardziej przytulny. Obrus w delikatne, drobne kwiatowe motywy będzie świetną dekoracją stołu, ale ochroni także mebel przez zabrudzeniami.

Rodzinna kuchnia - naczynia, kubki, sztućce

Rodzinna kuchnia - naczynia, kubki, sztućceRodzinna kuchnia - naczynia, kubki, sztućce Fot. Homebook Fot. Homebook

W każdej kuchni jednym z podstawowych elementów wyposażenia się naczynia, które pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną. Warto zadbać, by nie zabrakło w mieszkaniu kolorowych i wzorzystych naczyń oraz kubków, które sprawią, że posiłki będą bardziej energetyczne i zyskają wspaniałą oprawę.

Odkąd dopuszczalne stało się łączenie na stole naczyń w różnych kolorach, nie boimy się eksperymentować. Pełna dowolność, różnorodny styl, wzory i kolory sprawiają, że kuchenny stół staje się bardziej przytulny, rodzinny i ciepły.

Obecnie mamy coraz większe poczucie estetyki, przywiązujemy coraz większą uwagę do tego, w jaki sposób i w jakich naczyniach podajemy gorące napoje czy posiłki, dlatego tak ważny stał się wybór odpowiednich naczyń. Warto zadbać, by każdy z domowników miał tylko i wyłącznie do swojej dyspozycji kubek z ciekawym motywem lub napisem, który wyraża jego charakter. Talerze i miski w energetycznym kolorze umilą rodzinny obiad, natomiast zastawa z kwiatowym motywem może podkreślić charakter rodzinnej uroczystości. W kuchni nie może zabraknąć także sztućców do codziennego użytku oraz takich, które pani domu wyjmuje z szafki jedynie na specjalne okazje.

Dodatki do przytulnej kuchni

Dodatki do przytulnej kuchniDodatki do przytulnej kuchni Fot. Homebook Fot. Homebook

Dużą uwagę podczas aranżacji kuchni musimy przywiązać do dodatków. W przytulnej, jasnej kuchni świetnie sprawdzą się dodatki w ciemniejszych kolorach. Takie połączenie sprawi, że pomieszczenie stanie się nie tylko rodzinne i przytulne, ale nabierze też lekkiej elegancji.

W przytulnej kuchni świetnie sprawdzą się rustykalne dodatki. Śmiało wybierajmy wiklinowe koszyki, osłonki na doniczki lub zioła, osłony na lampy, koronkowe bieżniki czy delikatne hafty. Takie dodatki sprawią, że kuchnia nabierze klimatu i nawiąże nieco do przeszłości. Świetnie sprawdzi się także rattanowy fotel czy podkładki na stole z tego samego materiału.

Poniżej przedstawiamy praktyczne akcesoria kuchenne!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.