Donice do mieszkania, na balkon i taras do 30, 70 i 150 zł

Karolina Mucha
29.05.2018 10:00
Nie trzeba być wielkim miłośnikiem roślin, by mieć w domu czy ogrodzie efektowne doniczki. Te z pozoru nieduże dodatki pięknie ozdobią mieszkanie lub balkon i będą idealnym pojemnikiem dla kwitnących kwiatów! Jak wybrać doniczki za 30, 50 lub 150 zł? Podpowiadamy!

Wybór doniczek nie jest bez znaczenia. Powinniśmy wybrać te dostosowane wielkością do rośliny. Istotną rolę odgrywa także materiał, z jakiego doniczka jest wykonana. Wszystkie te kwestie uzależnione są od gatunku rośliny i warunków jej uprawy. Ceny doniczek w sklepach wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych. W naszym artykule znajdziecie doniczki w cenie 30, 50 oraz 150 zł!

Doniczki do 30 zł

Doniczki do 30 złDoniczki do 30 zł Fot. Homebook Fot. Homebook

W cenie 30 zł możemy znaleźć mnóstwo doniczek wykonanych z plastiku. Jest to wariant bardzo popularny w mieszkaniach, a domowe rośliny świetnie się w nich czują. Oprócz tego plastikowe doniczki są lekkie, dostępne praktycznie we wszystkich wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach. Do małych roślin świetnie sprawdzą się także doniczki ceramiczne lub drewniane, należy jednak pamiętać, by zapewnić roślinom otwory na odpływającą wodę.

Za niedużą kwotę znajdziemy funkcjonalne doniczki na zioła, dzięki którym w zaciszu własnego balkonu lub kuchni będziemy mogli cieszyć się aromatycznymi ziołami dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Domowe kwiaty potrzebują doniczek z podstawką, na której zgromadzi się nadmiar wody.

W nowoczesnych mieszkaniach pięknym dodatkiem będą doniczki o nietypowym kształcie lub podłużne. Będą idealne nie tylko do ziół, ale też do paprotek lub roślin, które lubią powiększać swój pokrój. Bardzo popularne stały się także osłonki. Sprawdzą się idealnie na storczyki, ale nie tylko. Osłonki nie są zbyt drogie i mogą być alternatywą dla plastikowych doniczek - dzięki nim roślina zyska atrakcyjną obudowę.

Donice do 70 zł

Doniczki do 70 złDoniczki do 70 zł Fot. Homebook Fot. Homebook

Większe doniczki, wykonane z materiałów innych niż plastik, wcale nie muszą być drogie. Za niewiele ponad 50 złotych możemy znaleźć piękne, drewniane donice, które świetnie będą się prezentowały na balkonie czy tarasie. Drewno sprawdzi się idealnie do uprawy niedużych iglaków.

W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się doniczki o kwadratowym kształcie lub w oryginalnym kolorze: niebieskim, czerwonym czy zielonym. Kolorowe pojemniki wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Modne są także osłonki w kolorze srebra lub złota, które kupić możemy za około 63 złote. Nowoczesne wzornictwo jest bardzo dekoracyjne.

W kwocie 70 złotych zmieszczą się także donice polirattanowe, które będą idealne do uprawy kwiatów wewnątrz mieszkania. Świetnie sprawdzą się w holu czy salonie. Najlepiej będą się w nich prezentowały mięsiste, wysokie rośliny.

Duża donica za mniej niż 150 zł

Duża donicaDuża donica Fot. Homebook Fot. Homebook

Wybór doniczek powyżej 70 złotych również jest szeroki. Bardzo modne stały się donice w białym kolorze, z modnymi napisami, złotymi lub srebrnymi, co gwarantuje im nowoczesny charakter. Doskonałym wyborem będą duże, błyszczące osłony na doniczki, które postawione na podłodze wprowadzą do wnętrza elegancję i szyk.

Świetnym wyborem są donice samopodlewające, które zagwarantują roślinom dokładnie taką ilość wody, jakiej one potrzebują. Wyglądają one niezwykle dekoracyjnie i nowocześnie. Ten rodzaj donicy sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i na tarasie czy balkonie. Alternatywą dla donicy mogą być kule nawadniające, które umieszcza się w ziemi w donicy.

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku pustej ściany jest donica ścienna, która świetnie sprawdzi się zamiast obrazu. Będzie oryginalną i efektowną dekoracją.

Zobacz wideo
Więcej o: