Modne meble na wysokich nóżkach

Karolina Mucha
28.06.2018 11:00
Nóżki mebli to element, do którego bardzo często nie przywiązujemy wagi. Ta z pozoru niezauważalna podstawa mebla może być ozdobą, szczególnie, gdy mowa o wysokich nóżkach, a te w nadchodzącym sezonie będą bardzo modne!

Meble na nóżkach - skąd ta moda?

Meble na nóżkach - skąd moda?Meble na nóżkach - skąd moda? Fot. Homebook Fot. Homebook

Wybierając meble na nóżkach nie powinniśmy kierować się wyłącznie modą. Meble muszą wpisywać się w gust domowników i pasować do charakteru wnętrza. Jeśli jednak lubimy nietypowe rozwiązania, warto pomyśleć o meblach na wysokich nóżkach. Zgodnie ze sztuką aranżacji wnętrz meble tego typu pasują idealnie do małych wnętrz, ponieważ nie przytłoczą ich, a wręcz nadadzą im lekkości.

Sklepy wnętrzarskie oferują mnóstwo modeli mebli na nóżkach. Możemy wybrać  wariant smukły, klasyczny, ozdobny, tłoczony oraz z wygięciami. Projektanci określają meble na nóżkach jako bardzo designerskie.

Moda na meble na wysokich nóżkach przyszła wraz ze stylem nowoczesnym i minimalizmem. Bardziej smukłe nóżki sprawią, że wnętrze wydaje się ciepłe, natomiast surowe i masywne wprowadzają do salonu powiew elegancji i dostojeństwai. Nóżki będą wyróżniającym się elementem każdego mebla, a w przypadku ogrzewania podłogowego ułatwią cyrkulację powietrza.

HIT: sofa na wysokich nóżkach

HIT: sofa na wysokich nóżkachHIT: sofa na wysokich nóżkach Fot. Homebook Fot. Homebook

Sofa to obowiązkowy element każdego salonu. Z pewnością znudziły się wam ciężkie i masywne modele. W nadchodzącym sezonie hitem są sofy na wysokich nóżkach! Nóżki wcale nie sprawią, że sofa będzie mniej stabilna. Dzięki nim z całą pewnością nabierze ona lekkości i będzie tak samo wygodna, jak standardowy model. Warto jednak pamiętać, że większość sof na wysokich nóżkach nie jest rozkładana, pełnią więc jedynie funkcję wypoczynkową - można na nich poleniuchować wieczorem z rodziną.

Sofa na pięknych nóżkach będzie świetnie prezentowała się w centrum salonu. Model tapicerowany z cienkimi nóżkami będzie wyglądał naprawdę zwiewnie. Nóżki dają wrażenie unoszenia się mebla nad parkietem, dzięki czemu wnętrze zyskuje subtelny charakter. Kanapa na nóżkach odsłoni podłogę, łatwo będzie sprzątnąć zbierający się pod nią kurz oraz dokładnie umyć podłogę.

Komoda na nóżkach

Komoda na nóżkachKomoda na nóżkach Fot. Homebook, woodievoo.com, kolaż Ładnydom Fot. Homebook, woodievoo.com, kolaż Ładnydom

W najnowsze trendy, oprócz sofy, wpisuje się także komoda na wysokich nóżkach. Historia komody sięga roku 1690, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się w Wersalu. Pierwsze modele miały wysokie nóżki i bogate zdobienia. Wygląd komody z biegiem lat się zmieniał. W nadchodzącym sezonie ponownie będą królowały komody na wysokich nóżkach. Tego typu modele zazwyczaj mają pojemne wnętrza z półkami. Ich wygląd jest bardzo prosty i minimalistyczny, a jednocześnie są funkcjonalne.

Komody na nóżkach idealnie wpiszą się we wnętrza w stylu prowansalskim oraz klasycznym francuskim. Warto zestawić je z kredensem, witryną lub sofą na wysokich nóżkach.

Zobacz wideo
Więcej o: