Mieszkanie inspirowane podróżami

Martyna Trębacz
02.05.2017 16:00
Podróże to niewątpliwie wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, odpoczynek od codzienności, a ponad wszystko zdobywanie nowych doświadczeń i wiedzy o świecie. Bez wątpienia podróże pozwalają zdobyć wiedzę, której nie da się pozyskać w żaden inny sposób. Szczególną popularnością i zainteresowaniem cieszą się wnętrza inspirowane Orientem. Co jednak zrobić, by zatrzymać w nich na dłużej atmosferę, którą odnaleźliśmy w najdalszych zakątkach świata? Zamiast drobnych pamiątek z podróży, można przywieźć wspaniałe rękodzieła, obrazy oraz meble, które nieodparcie kojarzą się z wyjątkowymi miejscami. W ten sposób nasze mieszkanie może oddawać klimat i nastrój panujący w innych krajach. Bez wychodzenia z domu możemy poczuć się niczym na Daleki Wschodzie!

Mieszkanie w stylu orientalnym

Dużą popularnością cieszy się mieszkanie inspirowane stylem orientalnym. Fascynacja Azją staje się coraz powszechniejsza, dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania w tym stylu. Mieszkanie inspirowane podróżami z pewnością pozwoli ocalić wspomnienia z odwiedzanych miejsc i nadać wnętrzom wyjątkowy, intrygujący klimat. Coraz większa popularność stylu orientalnego sprawiła, że przedmioty i meble w stylu azjatyckim są dostępne w coraz większej liczbie sklepów. Świetnym pomysłem będą chińskie antyki, regały z drewna wiązu, szafy z drewna orzechowego, lampy w stylu orientalnym. Ważny jest odpowiedni dobór kolorów. W stylu tym przeważają elementy czerwone, fioletowe, brązowe i żółte. Warte także postawić na dodatki - figurki, obrusy, obrazy czy inne gadżety, które przywieźliśmy z Dalekiego Wschodu.

Mieszkanie inspirowane podróżamiMieszkanie inspirowane podróżami Fot. Sylwester Rejmer Fot. Sylwester Rejmer

Wnętrza inspirowane podróżami

Jeśli dużo podróżujemy albo fascynują nas inne kultury i chcemy, by nasze mieszkanie przywodziło na myśl odwiedzane kraje, świetnym pomysłem jest urządzenie go w stylu inspirowanym Wschodem. Warto zdecydować się na konkretny styl i wybrać dodatki zaczerpnięte z kultury kraju, który nas fascynuje. Nie można jednak zapominać przy tym, że mieszkanie powinno być przytulne i funkcjonalne. W końcu oprócz pięknych wspomnień, ważna jest także wygoda i klimat, jaki stworzymy.

Mieszkanie inspirowane podróżamiMieszkanie inspirowane podróżami Fot. Sylwester Rejmer Fot. Sylwester Rejmer

Mieszkanie inspirowane podróżami - błękit we wnętrzach

Nie da się ukryć, że fascynacja Orientem jest coraz popularniejszym trendem w aranżacji wnętrz. Mieszkanie inspirowane Dalekim Wschodem nie oznacza jednak wnętrz utrzymanych w żywych kolorach, takich jak czerwień, pomarańcz czy zieleń. Świetnym pomysłem na aranżację wnętrz w stylu orientalnym jest błękit! Jeśli więc uwielbiasz niebieskie dodatki, a jednocześnie marzy ci się kawałek Azji w twoim domu - jest to możliwe. Decydując się na aranżację w stylu orientalnym z dominacją błękitu, warto zdecydować się na białe ściany, które świetnie będą kontrastować się z ciemnymi meblami, jednocześnie wspaniale rozjaśniając wnętrza. Aranżacji dopełnią chińskie dodatki - figurki, lampki, dywany czy poduszki. Ważne jest jednak, by nie zatracić proporcji i zadbać o to by, mieszkanie miało swój niepowtarzalny klimat i styl.

Mieszkanie inspirowane podróżamiMieszkanie inspirowane podróżami Fot. Sylwester Rejmer Fot. Sylwester Rejmer

Więcej wyjątkowych mebli i dodatków, inspirowanych podróżami znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: