Jak dobrać sofę do małego mieszkania?

Nie da się ukryć, że urządzenie małego mieszkanie jest nie lada wyzwaniem. Mały metraż to problem większości z nas, dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób urządzić małe mieszkanie. Odpowiednio dobrane kolory i meble mogą sprawić, że wnętrza będą wyglądały na większe i bardziej przestronne. Zobacz, czym się kierować w wyborze sofy do małego mieszkania, by wyglądało przytulnie i stylowo!

Jak urządzić małe mieszkanie?

Wiele osób błędnie zakłada, że w małych mieszkaniach nie może być mowy o dużej sofie. Wszystko po to, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, dzięki czemu mieszkanie będzie bardziej przestronne. Ta metoda nie zawsze jednak jest najlepszym rozwiązaniem. Sofa czy kanapa stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Często jej rola nie ogranicza się wyłącznie do funkcji reprezentacyjnej, ale także praktycznej, służąc do spania. Często to właśnie na sofie czytamy książki, przyjmujemy gości czy oglądamy ulubiony serial. Dlatego tak ważne jest, by wybierając sofę do salonu, dokonać odpowiedniego wyboru. Zwłaszcza, że najprawdopodobniej będzie nam służyła, przez co najmniej kilka lat!

Jak dobrać sofę do małego mieszkania?Jak dobrać sofę do małego mieszkania? fot. Homebook fot. Homebook

Małe mieszkanie - jaką sofę wybrać?

Wbrew pozorom także w małych wnętrzach można bawić się formami i kolorami. Dotyczy to także mocnych, wyrazistych barw. Przykład? Błękitna sofa świetnie dopasuje się do żółtych, wyrazistych foteli. Można, więc z powodzeniem łączyć mocne, intensywne kolory także na niewielkim metrażu. W końcu zwłaszcza na małych przestrzeniach każdy detal jest jednocześnie dekoracją. Warto więc za pomocą kolorów wprowadzić do mieszkania wyjątkowy klimat i niezwykłą, rodzinną atmosferę. Kolorowa sofa idealnie podkreśli charakter wnętrza, dodając tym samym odrobinę szaleństwa i pozytywnej energii. Ważne jest jednak, by wybierając sofę pamiętać, by pasowała do całej aranżacji i oddawała klimat mieszkania.

Jak dobrać sofę do małego mieszkania?Jak dobrać sofę do małego mieszkania? fot. Homebook fot. Homebook

Sofa czy narożnik - co wybrać do małego salonu?

Wiele osób zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem jest wybór sofy czy narożnika. W przypadku niewielkiego metrażu zarówno pierwsza jak i druga opcja jest dobrym pomysłem. Wybór powinien więc zależeć od tego w jaki sposób rozmieszczone są poszczególne pomieszczenia. W przypadku kuchni połączonej z salonem, sofa będzie idealnym sposobem na wydzielenie granicy pomiędzy tymi pomieszczeniami. Narożnik świetnie sprawdzi się w małym pokoju, dosunięty do ściany idealnie zagospodaruje trudne do zaaranżowania kąty. Można także wybrać narożnik do spania, dzięki czemu nie musimy martwić się gdzie umieścić łóżko do spania. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się także sofa modułowa, która pozwoli na zaaranżowanie w wygodny sposób niemal każdego wnętrza. Jak widać, wcale nie potrzeba rezygnować z dużych mebli, aby mieszkanie o małej powierzchni mogło wyglądać przestronnie i klimatycznie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zaaranżujemy poszczególne meble i dodatki, oraz na jakie kolory się zdecydujemy. Wbrew pozorom, nawet małe wnętrza mogą zachwycać swoim klimatem i wyjątkowym charakterem.

Jak dobrać sofę do małego mieszkania?Jak dobrać sofę do małego mieszkania? fot. Homebook fot. Homebook

Więcej propozycji mebli i dodatków do małych wnętrz znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.