Balkon, jako mini salon - jak urządzić?

Balkon określany jest, jako domowa strefa zieleni. Z pewnością większość z nas uwielbia relaks na świeżym powietrzu z filiżanką ulubionej kawy lub herbaty. Wypoczynek na balkonie wymaga specjalnej oprawy. Strzałem w dziesiątkę będzie urządzenie na balkonie mini tarasu! Jak się za to zabrać? Podpowiadamy!

Kolorowy salon na świeżym powietrzu

Kolorowy salon na świeżym powietrzuKolorowy salon na świeżym powietrzu Fot. Homebook Fot. Homebook

Odpowiednio zaaranżowany balkon może stać się idealnym miejscem do tego celu. Jak sprawić by był funkcjonalny i piękny? Wszystko za sprawą mebli i dodatków, które pozwolą balkon zmienić w mini salon, z tą różnicą, że będzie on "pod chmurką".

Przede wszystkim należy zadbać o meble, które pozwolą na długie przesiadywanie. Wybór jest ogromny. Meble mogą być wykonane z technorattanu, który jest odporny na zmiany temperatury, promieniowanie słoneczne i dostępny w kilku odcieniach. Drugą propozycją są meble metalowe/aluminiowe - z pewnością będą odporne na korozję, będą lekkie a także zajmują mało miejsca. Meble zyskają przytulnego wyrazu dzięki poduszkom. Warto wybrać modele kolorowe, które ożywią wystrój balkonu i wprowadzą prawdziwie wakacyjny klimat.  Stolik będzie idealnym miejscem na odstawienie kubka z ulubionym napojem lub do odłożenia książki czy gazety.

Nie zapominajmy także o donicach pełnych zieleni i kolorowych kwiatów. Taka otoczka poprawi humor nawet po najcięższym dniu i umili regenerację.

Przytulnie i romantycznie - urządź balkon idealny!

Przytulnie i romantycznie - urządź balkon idealny!Przytulnie i romantycznie - urządź balkon idealny! Fot. Ikea, kolaż ładnydom Fot. Ikea, kolaż ładnydom

Salon na balkonie będzie wspaniałą alternatywą dla tego standardowego, wewnątrz mieszkania. Z całą pewnością większość z nas, jeśli będzie miała taką możliwość będzie spędzała długie wieczory na pięknie urządzonym i oświetlonym balkonie. Świetnie sprawdzą się krzesła z małym stolikiem, ale jeszcze lepszym pomysłem będzie ogrodowa sofa z miękkimi poduszkami. Idealną skrytką na balkonowe akcesoria będzie drewniana skrzynia, która posłuży także jako siedzisko.

Istotną rolę odrywa także oświetlenie! Do stworzenia romantycznego klimatu wieczorową porą świetnie sprawdzą się latarenki i lampiony różnej wielkości, ustawione zarówno na stoliku, jak i podłodze. Dodatkowo, wyżej można zawiesić ciągle modne LED-owe kulki, nazywane cotton ball.

Aby stworzyć przytulną atmosferę podczas letnich wieczorów warto wyposażyć balkon w miękkie, wzorzyste poduszki, dywanik pod stopy, a także koc, który pozwoli się przykryć, gdyby na zewnątrz zrobiło się chłodniej. Tak urządzony balkon będzie idealnym miejscem do odpoczynku, spędzania czasu z ukochaną osobą, a także ze znajomymi.

Balkon pełen zieleni

Balkon pełen zieleniBalkon pełen zieleni Fot. Homebook, kolaż ładnydom Fot. Homebook, kolaż ładnydom

Zieleń z całą pewnością sprzyja odpoczynkowi! Kolor zielony potrafi zregenerować nasze siły, odprężyć umysł i działa kojąco na nasz wzrok. Właśnie dlatego powinnyśmy zadbać o to, by nasz balkon był pełen zieleni.

Urządzenie zielonego balkonu nie wymaga dużego wysiłku. Najlepiej wybrać duże, drewniane donice, w których zasadzimy zielone rośliny, całość stworzy niesamowity efekt. Świetnie sprawdzą się rośliny pnące, które pozwolą odgrodzić się od sąsiadów i stworzyć prawdziwą, prywatną strefę relaksu.

Na balkonie przyda się także nieduży stolik z krzesłami, najlepiej w kolorze ciemnego brązu, co stworzy idealne zestawienie z donicami. W sklepach wnętrzarskich znajdziemy także fotele bujane, zamontowane na stojaku, które pozwolą na długie chwile leniuchowania w wygodnej pozycji. Taki fotel w trakcie pozostałych pór roku świetnie sprawdzi się także wewnątrz mieszkania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.