Świeczniki o wyjątkowym stylu. Są modele, które przypominają kultowe wazoniki z czasów PRL-u

Świeczniki szklane, na świece pieńkowe, tealight lub do podgrzewaczy - propozycji jest sporo. Wszystkie potrafią stworzyć klimatyczne światło w domu, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Są też modele, które przy okazji pięknie dekorują przestrzeń, tę o nowoczesnej, jak również ponadczasowej aranżacji. Piękne. Teraz mają również świetne ceny.

Dekoracyjne świeczniki i świece warto mieć w każdym domu. Są niezastąpione podczas uroczystych kolacji, ale też idealnie sprawdzą się podczas lunchu. Jeśli masz ogród lub taras, na którym często spożywasz posiłki, świeczniki i świece doskonale rozjaśnią stół i stworzą wyjątkowy klimat. Świeczniki nowoczesne mają klasyczne kształty, ale są też bardziej oryginalne modele, które śmiało można postawić na komodzie, półce, parapecie. W każdym pomieszczeniu, nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w łazience. Można wybierać spośród wielu stylowych modeli - wysokich świeczników, jak również małych i niskich, które najczęściej przeznaczone są na świece tealight. Są też świeczniki na jedną lub kilka świec. Fajnie sprawdzają się również modele z funkcją podgrzewania. Przedstawiamy dekoracyjne świeczniki i świece o różnorodnym, ale wyjątkowym stylu.

Świeczniki szklane

Świeczki w szklanych pojemnikach są bardzo popularne. To jedne z najchętniej wybieranych opcji na stworzenie klimatycznego światła w domu. Można zakupić świeczniki szklane bez świecy, jak również istnieje opcja dużo bardziej wygodna - świeczniki z fabrycznie zatopionym woskiem i knotem. Do wyboru jest sporo pięknych modeli o różnorodnych kształtach, kolorach i wykończeniach szkła. Każdy z nich pomoże podkręcić klimat w domu, na tarasie czy w ogrodzie. Dużym plusem szklanych świeczników ze świecą w środku jest też możliwość wielokrotnego użytku, nawet po wytopieniu wosku.

Świecznik szklany o ponadczasowym stylu.Świecznik szklany o ponadczasowym stylu. Fot. Leonardo Fot. Leonardo

Świeczniki szklane często przypominają również małe wazoniki o nieregularnych kształtach. Takie modele są ostatnio bardzo modne. Często wyglądają jak kultowe wazony z czasów PRL-u. Taka stylistyka coraz częściej widoczna jest w polskich wnętrzach. Chętnie kupujemy odrestaurowane komody, szafy czy stoliki kawowe, a także liczne ozdoby, jakimi są na przykład świeczniki. Dlatego jeśli we wnętrzu zależy ci na detalach z klimatem, te dekoracyjne świeczniki o ponadczasowym stylu będą strzałem w dziesiątkę.

Jak zrobić świecznik? 

Można samemu również zrobić świeczniki stojące wysokie lub modele o niewielkich rozmiarach. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mogą znaleźć wymarzonej formy lub faktury do domu. Dlatego jeśli masz czas, chęci i odrobinę zdolności manualnych, warto wykonać świeczniki DIY. Pomysłów w sieci jest sporo. Warto wpisać: "Jak zrobić świecznik ze słoika" lub "jak zrobić świecznik z kieliszka". Jeśli poszukujesz bardziej wyszukanych modeli świeczników, polecamy wykorzystanie małych tac o nieregularnych kształtach.

Złoty świecznik doda odrobiny szyku każdemu wnętrzu

Złoty świecznik jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy poszukują do wnętrza detali z odrobiną stylowego błysku. Pasuje do pomieszczeń skandynawskich, minimalistycznych czy art déco.

Są też świeczniki do świec pieńkowych

Świeczniki do świec pieńkowych, które są grube, zazwyczaj niewysokie, są najczęściej wykorzystywane do dekoracji sypialni i łazienki, ale świetnie sprawdzają się też na tarasie lub balkonie. Najczęściej świeczniki do świec pieńkowych mają kształt kuli lub słoika, są też ozdobione różnymi wzorami i strukturami.

Świeczniki, jako podgrzewacze

Świeczniki mogą pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną i świetlną, ale również podgrzewającą, na przykład olejki zapachowe czy dania. Często mają bardzo prosty kształt, ale w połączeniu z efektownym świecznikiem, nabierają nietuzinkowego wyglądu. Można wybrać świecznik do podgrzewania, w którym mieści się jedna lub wiele świec. W wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się potrzebami. Wszystkie świeczniki klimatycznie oświetlają przestrzeń i pomagają w relaksie przy blasku świec.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.