Wybierasz się na parapetówkę? - co kupić w prezencie?

Ktoś znajomy wynajmuje lub kupił własnościowe mieszkanie i zaprasza Cię na parapetówkę. Na pewno zastanawiasz się co kupić w prezencie, bo nie wypada przyjść na imprezę z pustymi rękoma. Jaki prezent wybrać na parapetówkę, by przydał się w mieszkaniu i przypadł do gustu obdarowanemu? Podpowiadamy!

Zaproszenie na parapetówkę zobowiązuje. Jeśli ktoś znajomy kupuje mieszkanie, warto mu pogratulować nowej inwestycji i obdarować choćby drobiazgiem, który będzie źródłem wspomnień, ale też przyda się na co dzień.

Czym się kierować, wybierając prezent na parapetówkę?

Czym się kierować wybierając prezent na parapetówkę?Czym się kierować wybierając prezent na parapetówkę? Fot. stadshem.se Fot. stadshem.se

Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, by prezent był dopasowany do stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Gdy jednak mieszkania jeszcze nie widzieliśmy, warto podpytać właściciela choćby o kolorystykę wnętrz. Świetnym pomysłem jest także zapytanie gospodarzy, czego potrzebują do nowego lokum, jakich akcesoriów lub sprzętów im jeszcze brakuje. Wskazówki mogą być pomocne, a oprócz tego zyskamy pewność, że obdarujemy znajomych przydatnym przedmiotem i nie zdublujemy prezentu z pozostałymi gośćmi.

Warto wziąć też pod uwagę osobowość gospodarza i na tej podstawie dobrać odpowiedni prezent. Powinniśmy zadbać także, by prezent na parapetówkę był oryginalny, by nie wyglądało to tak, że wzięliśmy z półki pierwszą lepszą rzecz. Cena prezentu nie powinna odgrywać kluczowej roli. Wspaniały upominek można kupić zarówno za 50 zł, jak i za 200 zł. Najważniejsze, aby był on dopasowany do mieszkania i osobowości naszych przyjaciół, przydatny i wywoływał radość.

Praktyczne prezenty na parapetówkę

Praktyczne prezentyPraktyczne prezenty Fot. Public Domain, producent, kolaż ładnydom Fot. Public Domain, producent, kolaż ładnydom

Najlepiej sprawdzają się prezenty praktyczne . Osoba zapraszająca może wskazać, czego brakuje jej w nowym mieszkaniu, ale jest wiele rzeczy, które możemy kupić bez uprzedniego pytania. Na liście takich prezentów znajduje się patera na ciasto, która będzie idealnym prezentem dla Pani domu uwielbiającej piec ciasta i serwować je swoim gościom. Dodatkowo możemy podarować porządną książkę kucharską, która będzie prawdziwą skarbnicą wiedzy i źródłem inspiracji. Wśród prezentów do kuchni znajduje się także zestaw kubków czy puszka na ciastka - idealne do przechowywania słodkości.

Wielbiciele trunków z całą pewnością ucieszą się z zestawu kieliszków czy stojaka na butelki z winem. Doskonałym prezentem jest także otwieracz lub korkociąg. Taki prezent na parapetówkę będzie drobiazgiem, ale niezwykle praktycznym.

Wśród praktycznych prezentów znajdzie się także zegar na ścianę, który pozwoli odliczać godziny do miłych spotkań ze znajomymi. Lampa stołowa lub stojąca doskonale oświetli pomieszczenie - może pasować do stylu pomieszczenia lub diametralnie się wyróżniać.

Prezenty zabawne i pamiątkowe na parapetówkę

Prezenty zabawne i pamiątkowePrezenty zabawne i pamiątkowe Fot. Homebook, Kinga Kolary-Skomro, kolaż ładnydom Fot. Homebook, Kinga Kolary-Skomro, kolaż ładnydom

Miłośnicy podróży na pewno docenią ramki na zdjęcia, szczególnie z ciekawymi motywami lub samodzielnie zdobione. Zapraszającemu warto też podarować antyramę ze wspólnymi zdjęciami i odpowiednią dedykacją - będzie to prezent prosto z serca.

Do zabawnych prezentów zaliczyć można także poduszki ze śmiesznym motywem lub ciekawym napisem, a także kolorowy budzik. W sklepach z upominkami znajdziemy także torty z ręczników czy papieru, które z pewnością przypadną do gustu osobom z poczuciem humoru. Doskonale sprawdzą się też fikuśne wazony.

Organizujesz parapetówkę? Pamiętaj o naczyniach - warto wybrać kolorowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.