Co podarować w prezencie ślubnym?

Co podarować w prezencie Młodej Parze? To pytanie spędza sen z powiek wielu zaproszonym gościom. Czy włożyć pieniądze do koperty, czy jednak poszukać prezentu, który sprawi radość nowożeńcom? Wszyscy zapewne lubimy niespodzianki i dostawanie prezentów sprawia nam nie lada przyjemność, jednak nie zawsze kupowanie upominków jest lepszym wyborem. Kiedy więc wręczać kopertę z pieniędzmi, a w jakiej sytuacji zdecydować się na kupno prezentu?

Najpopularniejsze prezenty ślubne - które wybrać?

Mimo że producenci dwoją się i troją, żeby sprostać oczekiwaniom klientów poszukującym prezentów ślubnych, to bez wątpienia większość zaproszonych gości woli wręczyć Młodej Parze kopertę z pieniędzmi. Z jednej strony takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne - nowożeńcy sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują, a na dodatek można w ten sposób zaoszczędzić czas na poszukiwanie odpowiedniego upominku. Nie zawsze jednak wypada wręczać pieniądze w prezencie ślubnym. Czasem sami nowożeńcy proszą o obdarowanie ich prezentami, które umieścili na swojej liście, albo proszą o prezent-niespodziankę. Właśnie wtedy należy dobrze zastanowić się, co podarować nowożeńcom, by sprawić im radość, a jednocześnie wręczyć praktyczny upominek. Największą popularnością wśród prezentów ślubnych cieszą się akcesoria kuchenne, takie jak: zastawa stołowa, sztućce i garnki. Świetnym pomysłem jest także zakup pościeli, ręczników, które z pewnością przydadzą się nowożeńcom. Popularnym prezentem ślubnym jest także robot kuchenny i ekspres do kawy. W końcu takie sprzęty z pewnością przydadzą się w każdym domu!

Potrzebujesz gotówki na prezent? Sprawdź ofertę pożyczki!*

Co podarować w prezencie ślubnym?Co podarować w prezencie ślubnym? fot. Pixabay fot. Pixabay

Czego nie kupować w prezencie ślubnym?

Decydując się na zakup prezentu ślubnego warto także wiedzieć, jakich upominków nie należy kupować Młodej Parze. Niektóre prezenty mogą bowiem wprawić nowożeńców w zakłopotanie, przez co i my poczujemy się niezręcznie. Jakich prezentów nie należy kupować z okazji ślubu? Zdecydowanie odradza się kupowanie akcesoriów dla dzieci. Na tego typu upominki może przyjść jeszcze czas, jednak ślub nie jest odpowiednią uroczystością do wręczania tego typu prezentów. Podobnie nie należy obdarowywać rzeczami używanymi, kosmetykami czy ubraniami. Ślub to wyjątkowa okazja, dlatego bardzo ważne jest, by nasz prezent był adekwatny do okoliczności i trafił w gusta obdarowanych. Zamiast ryzykownych pomysłów lepiej postawić na klasyczne rozwiązania, takie jak kupno akcesoriów do domu, sprzętów AGD czy obrazu, który będzie przypominał Młodej Parze o tym wyjątkowym dniu!

Co podarować w prezencie ślubnym?Co podarować w prezencie ślubnym? fot. Pixabay fot. Pixabay

Pomysły na ciekawe prezenty dla Młodej Pary - zobacz sam!

Wybierając prezent dla Młodej Pary, można postawić na nietypowe propozycje. Jeśli wiemy, że nowożeńcy uwielbiają podróżować i marzą o zagranicznej wycieczce, można zafundować im weekendowy wyjazd do Rzymu lub Paryża. Sprawimy im w ten sposób nie lada niespodziankę! Innym pomysłem na nietypowy prezent ślubny są meble do mieszkania. Jeśli wiemy, że nowożeńcy mają w planach meblowanie mieszkania, z pewnością ucieszy ich zakup komody czy lampy, oczywiście po wcześniejszych konsultacjach z Młodą Parą. Innym ciekawym pomysłem na prezent ślubny jest bon podarunkowy na zakup mebli czy sprzętu AGD. W ten sposób młodzi będą mogli sami wybrać przedmioty, które najbardziej im odpowiadają i pasują do stylu mieszkania. Jak widać, pomysłów na prezent dla nowożeńców jest wiele, trzeba jednak pamiętać, by kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, ale dowiedzieć się, czego potrzebują świeżo poślubieni małżonkowie. W ten sposób mamy pewność, że nasz prezent sprawi im radość i posłuży przez kolejne lata!

Co podarować w prezencie ślubnym?Co podarować w prezencie ślubnym? fot. Pixabay fot. Pixabay

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.