Aranżacja mieszkania: co wnętrza mówią o właścicielu?

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, wnętrze naszego mieszkania wiele mówi o nas samych. Nie dotyczy to tylko kwestii porządku, ale także stylu, wyboru kolorów i dodatków. Wszystko zgodnie z zasadą "pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem ci, kim jesteś". Sprawdź, co twoje wnętrze mówi o tobie i dowiedz się, jaki styl najlepiej do ciebie pasuje!

Co mówi o nas nasze mieszkanie?

Nie da się ukryć, że wystrój naszego mieszkania zależy w dużym stopniu od tego, ile środków możemy przeznaczyć na jego urządzenie. Jednak mimo ograniczeń finansowych to, jakie dodatki i kolory dominują w naszych wnętrzach, nie jest przypadkowe. I choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, mieszkanie wiele mówi o naszym charakterze i sposobie życia. Jak więc rozpoznać osobowość właściciela po wystroju mieszkania? Trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. I tak styl minimalistyczny przypisuje się osobom zamkniętym w sobie, o introwertycznej naturze, kochającym perfekcjonizm. Takie wnętrza wybierają zazwyczaj świetnie zorganizowane jednostki, które nie cierpią przepychu - ich wnętrza są niezwykle spójne i wierne jednej estetyce.

Aranżacja mieszkania: Co wnętrza mówią o właścicielu?Aranżacja mieszkania: Co wnętrza mówią o właścicielu? fot. Homebook fot. Homebook

Wnętrza mieszkania - co mówią o właścicielu?

Zupełnie inne cechy charakteru przejawia mieszkaniec wnętrz w stylu skandynawskim. Według ekspertów styl ten wybierają osoby otwarte, aktywnie uczestniczące w życiu towarzyskim i kulturalnym. W takich wnętrzach stawia się głównie na wygodę i komfort, ponieważ jego właściciel szczególnie ceni sobie spotkania z bliskimi, które są jego ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Dlatego wnętrza w stylu skandynawskim są przytulne i klimatyczne, tak, by każdy zaproszony gość mógł poczuć przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę.

Wiele cech charakteru właściciela zdradza także mieszkanie urządzone w stylu boho czy pop-art. Taki wystrój wnętrz preferują osoby o silnej osobowości, często określane jako "kolorowe ptaki". Wybierają go osoby tajemnicze, o nieco złożonej osobowości, które otaczają się ludźmi o podobnym do nich usposobieniu. Mimo przepychu i różnorodności kolorystycznej, wnętrza są nie tylko niekonwencjonalne, ale także stylowe i intrygujące.

Aranżacja mieszkania: Co wnętrza mówią o właścicielu?Aranżacja mieszkania: Co wnętrza mówią o właścicielu? fot. Homebook fot. Homebook

Jak wystrój mieszkania zdradza nasz charakter?

Wiele osób aranżując mieszkanie decyduje się na wnętrza w starym stylu. Wybierają je osoby o pozytywnie i przyjaźnie nastawione do życia i ludzi. Wybór starych mebli świadczy także o kreatywności i wyjątkowej wyobraźni, jednoznacznie więc można stwierdzić, że styl ten wybierają przede wszystkim artystyczne dusze. Zamiłowanie do starych mebli i dodatków świadczy także o przywiązaniu do przedmiotów. Jeśli więc kochasz meble z historią, prawdopodobnie uwielbiasz naturę i świat, jesteś przy tym charyzmatyczny i otwarty na innych!

Co ciekawe, także miłośnicy stylu klasycznego mają przypisane cechy charakteru. Klasyczne aranżacje są wyjątkowo uniwersalne i ponadczasowe, dzięki czemu mamy pewność, że mimo upływu czasu styl ten na pewno nie straci na aktualności. Osoby, które urządzają swoje mieszkanie właśnie w tym stylu, są eleganckie i stylowe.

Aranżacja mieszkania: Co wnętrza mówią o właścicielu?Aranżacja mieszkania: Co wnętrza mówią o właścicielu? fot. Homebook fot. Homebook

Więcej propozycji mebli i dodatków do mieszkania znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.