Jak urządzić salon na tarasie? Sprawdź jak spędzić czas na świeżym powietrzu w domowej atmosferze

Wiosna to wymarzona pora, by spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Dlatego też nie dziwi fakt, że coraz większą popularnością cieszą się salony, czyli pokoje wypoczynkowe przeniesione z domu na taras! W ten sposób można w domowej atmosferze spędzać czas na dworze, korzystając z uroków wiosny i pięknej, słonecznej pogody. Jak urządzić salon na tarasie, by był funkcjonalny, a przy tym przytulny i klimatyczny?

Jak stworzyć salon na tarasie?

Wbrew pozorom wcale nie potrzeba wielkiego nakładu finansowego, by stworzyć na tarasie prawdziwy salon. Wystarczy odrobina chęci i kreatywnych pomysłów, a można bez przeszkód cieszyć się pięknym i przytulnym tarasem. Jak to zrobić? Wystarczy przymocować do stropu haki, tak by mogły zawisnąć na nich hamaki. Fotele hamakowe to bez wątpienia absolutny hit sezonu. Nie dość, że wspaniale się prezentują, to jeszcze są wygodne i idealnie nadają się do sezonowego salonu na tarasie! Do nich wystarczy dobrać sofy (tak by stworzyć narożnik) oraz stolik kawowy. W ten sposób na naszym tarasie z przyjemnością będzie można spędzić czas w gronie znajomych, przy filiżance kawy lub herbaty. Nie mniej ważne są fotele i poduszki, dzięki którym taras będzie wyjątkowo przytulny i funkcjonalny!

Wiosenny salon na tarasie - jak urządzić?

Meble ogrodowe to bez wątpienia bardzo ważny element wyposażenia tarasu. Jednak aby zapanował na nim wyjątkowy klimat i niezwykły nastrój, trzeba zadbać także o odpowiednie dodatki. Warto więc, by na tarasie znalazły się donice z kwiatami. Rośliny mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego nie wolno o nich zapominać! Wszystkie wymienione elementy mają niebagatelny wpływ na aranżację tarasu, jednak aby mógł on zamienić się w prawdziwy salon, potrzeba dodatków, które można znaleźć w każdym domu. Jednym z nich jest dywan, który doda domowego klimatu i charakteru. Warto także powiesić moskitiery, które będą nawiązywać do wieszanych w salonie firan i zasłon. Nie mniej istotnym elementem wyposażenia salonu na tarasie jest odpowiednie oświetlenie. Warto postawić na tradycyjne lampy wiszące, jak i na mniejsze latarenki i lampiony. W ten sposób nawet wieczorem po zmroku można spędzać czas na tarasie, ciesząc się z uroków sezonu w niezwykłej scenerii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA