Jaki wybrać grill do ogrodu? Najlepsze modele na rynku - wybór redakcji

MT
16.04.2019 12:00
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego pora rozejrzeć się za grillem do ogrodu. Na rynku można znaleźć zarówno grille gazowe, węglowe jak i elektryczne. Podpowiadamy, jaki model sprawdzi się najlepiej i jak nie przepłacić kupując grill do ogrodu.

Wiosną i latem wielu z nas spędza swój wolny czas na balkonach, tarasach, działkach czy w ogrodach. Nie ma się czemu dziwić, któż nie chciałby skorzystać z pięknej pogody, odpoczywając na świeżym powietrzu? Nawet posiłki na dworze smakują lepiej, dlatego też spotkania z rodziną lub przyjaciółmi warto zaplanować właśnie na tarasie lub w ogrodzie.

Grill ogrodowy - jaki model wybrać?

Grille ogrodowe w najlepszych cenach.Grille ogrodowe w najlepszych cenach. Jaki grill do ogrodu sprawdzi się najlepiej? fot. Shutterstock Jaki grill do ogrodu sprawdzi się najlepiej? fot. Shutterstock

Jaki grill wybrać, by był on dostosowany do naszych potrzeb, a jednocześnie wygodny i funkcjonalny? Coraz więcej osób decyduje się na niewielki, przenośny model, rezygnując tym samym z grilla stacjonarnego. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy szukają grilla na balkon jak i na działkę za miastem. Co ciekawe, wybór przenośnego grilla jest naprawdę szeroki - począwszy od  grilla węglowego, aż po grill gazowy i grill elektryczny.

Jaki grill ogrodowy kupić - grill węglowy

Największą popularnością cieszą się grille węglowe. Ich niezaprzeczalną zaletą jest z pewnością cena - można je kupić za niewielkie pieniądze, dlatego też każdy może sobie na nie pozwolić. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza, kiedy planujemy wybudowanie grilla i szukamy grilla przejściowego.

Grill gazowy do ogrodu - przegląd modeli

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się grille gazowe, które są zdecydowanie wygodniejsze w obsłudze niż węglowe. Grille gazowe podpala się za pomocą palnika, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na rozpalanie. Należy jednak pamiętać, by uzupełniać butlę gazową na stacji LPG. Jeśli chcemy zdecydować się na tego rodzaju grill, musimy wziąć pod uwagę jego cenę, która będzie zdecydowanie wyższa od grilla węglowego. Plusem jest łatwość, z jaką czyści się tego typu grille, w których z pewnością nie znajdziemy niedopalonego węgla i popiołu, tak jak może się zdarzyć w przypadku grilla węglowego.

Grill elektryczny - czy warto?

Najlepsze grille do ogrodu.Najlepsze grille do ogrodu. Grille ogrodowe w świetnych cenach. Fot. Shutterstock Grille ogrodowe w świetnych cenach. Fot. Shutterstock

Bardzo ciekawą propozycją są także grille ogrodowe elektryczne . W przeciwieństwie do grilla gazowego zajmują one mało miejsca, a przy tym są łatwe w obsłudze. Problemu nie stanowi także czyszczenie, które polega jedynie na umyciu rusztu. Grille elektryczne mają zarówno nóżki i stoliki, jak i półki pod rusztami. Aby móc przygotowywać potrawy, wystarczy tylko podłączyć grill do zasilania. Dla zwiększenia bezpieczeństwa należy pamiętać, by używać przedłużaczy przeznaczonych do stosowania na zewnątrz. Wszystko dlatego, by zabezpieczyć gniazdka przed wilgocią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który grill sprawdzi się najlepiej. Wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań, a także ceny, którą jesteśmy skłonni zapłacić za grill ogrodowy.

Więcej o: