Łazienka marzeń - jak ją urządzić?

Urządzenie łazienki nie należy do prostych zadań. Niełatwo połączyć wyjątkowy styl, praktyczne rozwiązania i przystępną cenę. Nie jest to jednak niemożliwe. Wystarczy kilka sprawdzonych sposobów i odrobina dobrej woli, a łazienka będzie nie tylko stylowa, ale także klimatyczna i funkcjonalna!

Jak urządzić idealną łazienkę?

Każdy, kto urządzał łazienkę, wie, że jest to nie lada wyzwanie. Niełatwo połączyć funkcjonalność z wyjątkowym stylem i designem. Częstym problemem przy aranżacji łazienki jest jej mały metraż. W takim przypadku warto wcześniej zaplanować wszystkie elementy wyposażenia, tak by efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami. W aranżacji łazienki, podobnie jak innych pomieszczeń, ważne są zarówno meble, dodatki jak i odpowiednio dobrane kolory. Jak wiadomo, jasne odcienie optycznie powiększają pomieszczenia, dlatego do małych łazienek poleca się płytki lub kafelki w odcieniach bieli. W ten sposób nawet niewielka łazienka będzie wyglądała na większą i bardziej przestronną. W przypadku dużego metrażu z powodzeniem można pozwolić sobie na dobór ciemniejszych kolorów, bez obawy, że pomieszczenie będzie wyglądało na zbyt małe. Nie bez znaczenia dla efektu końcowego jest także dobór odpowiedniego lustra. Im większe lustro wybierzemy, tym łazienka będzie sprawiała wrażenie większej, dlatego też jest to idealny zabieg w przypadku łazienek o małym metrażu.

Łazienka marzeń - jak ją urządzić?Łazienka marzeń - jak ją urządzić? fot. Homebook fot. Homebook

Pomysły na aranżację łazienki

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele propozycji mebli i dodatków do łazienki. Wybór jest więc naprawdę szeroki. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne produkty, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli uwielbiamy długie kąpiele w wannie, zdecydowanie warto zdecydować się na jej zakup. W przypadku bardzo niewielkiej łazienki z pewnością lepszym pomysłem będzie wybór prysznica, który zajmie mniej miejsca, a więc pozwoli zaoszczędzić nieco przestrzeni, którą będzie można zagospodarować w inny sposób. Coraz większą popularnością w łazience cieszą się kwiaty, które tworzą wyjątkowy klimat i pozwalają zrelaksować się po ciężkim dniu. Ciekawym pomysłem są także obrazy na ścianach, które sprawią, że wnętrze łazienki będzie bardziej przytulne i klimatyczne. Ważne jednak, by pozostać w jednej stylistyce, dlatego zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek dodatki, należy przemyśleć, w jakim stylu planujemy urządzić łazienkę, tak by uniknąć chaosu i niepotrzebnego przepychu.

Łazienka marzeń - jak ją urządzić?Łazienka marzeń - jak ją urządzić? fot. Homebook fot. Homebook

Jak stworzyć wymarzoną łazienkę?

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, aranżacja łazienki jest równie ważna, jak aranżacja kuchni, salonu czy sypialni. To właśnie w łazience relaksujemy się i odpoczywamy po ciężkim dniu. Niezwykle ważną kwestią podczas urządzania łazienki jest wybór właściwego oświetlenia. Światło ma niebagatelny wpływ na klimat mieszkania, a co za tym idzie, także na nasze samopoczucie i nastrój. Dobierając odpowiednie lampy do łazienki trzeba pamiętać, by pasowały one do stylu mieszkania i korzystnie wpływały na atmosferę miejsca. Aby łazienka była przytulna, nie należy zapominać o dodatkach, takich jak kosze czy dywany. Wybierając konkretne modele mebli, nie warto ślepo podążać za modą. Lepiej zastanowić się, w jakim stylu czujemy się najlepiej i stworzyć aranżację odpowiadającą naszym gustom i potrzebom. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że łazienka spełni nasze oczekiwania i będzie nie tylko stylowa, ale także przytulna i praktyczna!

Łazienka marzeń - jak ją urządzić?Łazienka marzeń - jak ją urządzić? fot. Homebook fot. Homebook

Więcej dodatków do łazienki znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.