Pomysły na lustro w łazience

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. Prócz swojej praktycznej funkcji, pełni ono także role dekoracyjną, dlatego też wybór nie może być przypadkowy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli luster, jednak ostateczna decyzja powinna być podyktowana stylem, w jakim chcemy urządzić łazienkę i indywidualnymi potrzebami. Zobacz najpiękniejsze propozycje luster do łazienki i zainspiruj się!

Jakie lustro do łazienki?

Lustro to nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. W końcu to właśnie w jej wnętrzu przeglądamy się, golimy czy robimy makijaż. Dlatego też trudno wyobrazić sobie, by mogło zabraknąć go w naszej łazience. Niezależnie od stylu, w jakim urządzamy łazienkę i jej metrażu, lustro powinno znaleźć się nad umywalką. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i wygodne, dlatego takie umiejscowienie lustra jest wręcz oczywistością. Pozostałe kwestie, takie jak wielkość, kształt czy obramowanie zależy od stylu łazienki i indywidualnych upodobań. Niezależnie jednak, na który model lustra się zdecydujemy, najważniejsze, by pasowało do całej aranżacji i podkreślało charakter łazienki.

Lustra łazienkowe - które wybrać?

Dawniej lustro służyło głownie do przeglądania się. Dziś jest nieodzownym elementem dekoracyjnym, dlatego też coraz częściej pojawia się także w innych pomieszczeniach, zdobiąc sypialnię, korytarz, a nawet kuchnię. Nie da się jednak ukryć, że to lustra łazienkowe cieszą się największą popularnością i zainteresowaniem. Co ciekawe, prócz swojej praktycznej funkcji, lustro jest świetnym sposobem na optyczne powiększenie wnętrz. Wszystko za sprawą wrażenia optycznego, które sprawia, że łazienka wydaje się większa i bardziej przestronna, niż jest w rzeczywistości. Dlatego też, zwłaszcza w małej łazience, warto dobrać nieco większe lustro lub nawet zdecydować się na dwa lustra i powiesić je na sąsiadujących ścianach. W zależności od preferencji można wybrać lustra z obramowaniem lub też postawić na prostotę i minimalizm, decydując się na lustro bez ramy. Wybór powinien być uzależniony od stylu łazienki. Jeśli w naszych wnętrzach dominują dodatki i kolory nawiązujące do stylu nowojorskiego, świetnie sprawdzi się lustro ze złotą ramą. We wnętrzach klasycznych lub inspirowanych stylem skandynawskim, świetnie sprawdzą się tradycyjne lustra o prostokątnych kształtach.

Najpiękniejsze lustra do łazienki

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się lustra o nieregularnych kształtach. Warto jednak pamiętać, że taki model lustra przykuwa uwagę nadając wnętrzu charakterystyczny wyraz, dlatego w takim przypadku należy zachować umiar, jeśli chodzi o inne dodatki. Wszystko po to, by uniknąć przepychu i zachować odpowiednie proporcje. Trudno nie zauważyć, że lustro jest jednym z najważniejszych elementów wystroju łazienki, dlatego warto przemyśleć swój wybór. Dokonując go warto też pamiętać, że jest to wydatek na kolejne lata, dlatego nie należy przesadnie oszczędzać na tym zakupie. W efekcie będzie można cieszyć się wyjątkową łazienką, w której z przyjemnością zrelaksujemy się po ciężkim dniu!

Więcej wyjątkowych luster do łazienki znajdziesz poniżej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA