Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem?

MT/KM
17.09.2018 12:00
Urządzanie mieszkania pod wynajem tylko z pozoru jest banalnym zadaniem. W praktyce aranżacja może sprawić wiele problemów. Zanim oddamy klucze do mieszkania przyszłym lokatorom, trzeba zastanowić się, czy głównym kryterium jest jakość i styl, czy też chcemy postawić na trwałe i praktyczne wykończenie. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek dla osób, które planują oddać swoje mieszkanie pod wynajem.

O czym pamiętać urządzając mieszkanie?

Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem?Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem? for. Homebook for. Homebook

Wynajem mieszkania to nie lada wyzwanie. Niezależnie od tego czy decydujemy się na wynajem komuś znajomemu, młodemu małżeństwu, rodzinie czy grupie studentów, mieszkanie powinno spełniać niezbędne funkcje.

Zanim nasza inwestycja zacznie przynosić zyski, musimy zadbać, by mieszkanie było odpowiednio urządzone. Dzięki temu będzie przynosiło zyski, nie generując dodatkowych kosztów. Powinniśmy zadbać o poszczególne elementy wyposażenia i aranżacji. O ile na niektórych akcesoriach do mieszkania można zaoszczędzić, wybierając np. tańsze modele, to są elementy, które muszą być wykonane solidnie i z pieczołowitą dokładnością. W końcu standard wykończenia ma wpływ na cenę, za jaką wynajmiemy mieszkanie, dlatego warto zadbać o jego jakość. Na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę przy urządzaniu mieszkania pod wynajem?

Mieszkanie pod wynajem - jaką wybrać podłogę?

Urządzając mieszkanie pod wynajem, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego będą wykonane podłogi. Co ważne, to nie cena, a trwałość i odporność na uszkodzenia powinna odgrywać kluczową rolę w wyborze materiału. Dużą popularnością cieszą się panele, które prezentują się wyjątkowo efektownie. Należy jednak mieć na uwadze, że po pewnym czasie panele będą się rysować, w efekcie czego podłoga nie będzie prezentować się tak dobrze, jak na początku. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, jeśli wynajem mieszkania jest jedynie chwilowy, a w przyszłości planujemy sami w nim zamieszkać. W trakcie użytkowania z pewnością nawet najtrwalsze materiały ulegną zniszczeniu, dlatego należy mieć to na uwadze.

Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem?Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem? fot. Homebook fot. Homebook

Mieszkanie pod wynajem - puste czy umeblowane?

Kolejnym dylematem, z którym mierzą się wynajmujący jest kwestia umeblowania mieszkania. Wybór jest oczywiście kwestią indywidualną, należy jednak pamiętać, że umeblowane mieszkanie będzie cieszyło się dużą większym zainteresowaniem, a dodatkowo będzie ono wyżej cenione. Co ważne, nawet jeśli zdecydujemy się na wynajem pustego mieszkania, należy zadbać o wyposażenie kuchni i łazienki. Większość najemców wymaga od właściciela, aby wyposażył mieszkanie w pralkę, lodówkę, wannę, zlew oraz meble kuchenne i łazienkowe. Trudno się dziwić, często wybór tych mebli jest podyktowany metrażem, dlatego też niewielu najemców zdecydowałoby się na zakup niezbędnych mebli na własny koszt.

Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem?Jak tanio urządzić mieszkanie pod wynajem? fot. Homebook fot. Homebook

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • colonel_kurtz

  Oceniono 24 razy 24

  Super, następnym razem nie nadużywajcie klawiatury i dajcie od razu same reklamy. Czytelnik dowie się wówczas tyle samo co z tych kilku zdań.
  A wiecie, za za oceanem jest Ameryka?

 • wolwolski

  Oceniono 10 razy 10

  Tytuł artykułu mija się z treścią. Jak tanio urządzić...........? Kupić tanio, lub niewiele mebli.

 • Izabella Partyka

  0

  Kupiłem 3-pokojowe mieszkanie od Home Invest i chcę je urządzić w minimalistycznym stylu. Może nie Ikea, ale ładne, białe, delikatne meble. Im mniej i ładniej, tym standard wyższy i można ugrac coś na odstępnym.

 • Łukasz Ba

  Oceniono 4 razy -4

  A jak już wszyscy wrzucają reklamy to tylko podpowiem, że jakiś system typu Smart Home też może się przydać. Niby mieszkanie wynajmowane ale można się upewnić zdalnie czy coś go nie zalewa, nie płonie lub czy najemcy nie zostawili otwartych drzwi wyjeżdżając na weekend.
  I obiecana reklama. Zerknijcie na stronę Aqara (od Xiaomi) w języku polskim. System bezprzewodowy za ułamek ceny w porównaniu do Fibaro.

 • Oceniono 7 razy -7

  Ostatnio szukając pomysłów i inspiracji natknęłam się na stronę udomowiony.pl/2018/04/17/jak-taniej-kupic-meble-i-dodatki-do-mieszkania/ i muszę przyznać, że skorzystałam z tych rad i rozwiązań, dzięki temu sporo zaoszczędziłam :)

 • Natalia Karolczyk

  Oceniono 9 razy -7

  My przy urządzaniu mieszkania pod wynajem wynajęliśmy biuro projektowe DD Projekt ;) Świetnie im to wyszło, a nam oszczędziło problemów, a wynających znaleźliśmy w jeden dzień (Kraków).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX