Najpopularniejsze style wnętrzarskie w Polsce. Jakie wnętrza kochają Polacy?

Martyna Trębacz
26.06.2017 16:00
Wystrój naszego mieszkania zależy od kilku czynników. To, jakie wnętrza się nam podobają, ma związek z naszym trybem życia, wiekiem, finansami i statusem społecznym. Co ciekawe, niektóre style cieszą się w Polsce ogromną popularnością, podczas gdy inne są wręcz zapomniane. Jakie style wnętrzarskie są najpopularniejsze w Polsce? Jakie wnętrza kochają Polacy?

Jaki styl we wnętrzach kochają Polacy? Styl skandynawski

Oglądając ulubione zagraniczne filmy z łatwością można zauważyć, że każdy kraj ma swoje ulubione style wnętrzarskie. Także Polacy mają sprecyzowane upodobania dotyczące aranżacji wnętrz. Jaki styl króluje w polskich domach? Okazuje się, że największą popularnością cieszą się wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Od lat styl ten wzbudza ogromne zainteresowanie, dlatego nie dziwi fakt, że Polacy tak upodobali sobie skandynawskie wnętrza. Zwłaszcza, że styl ten jest połączeniem funkcjonalności, prostoty i bezpretensjonalności. Z powodzeniem można inspirować się nim urządzając zarówno duże apartamenty, jak i niewielkie mieszkania. Dodatkowy atutem tego stylu jest jasna kolorystyka oraz minimalizm, dzięki czemu wnętrza sprawiają wrażenie większych, niż są w rzeczywistości. Dodatkowo za stylem skandynawskim przemawia także uniwersalność. Dodatki utrzymane w tej stylistyce są klasyczne, a co za tym idzie, wiecznie modne!

Najpopularniejsze aranżacje - styl nowoczesny

Styl skandynawski to nie jedyny, który cieszy się w naszym kraju tak wielkim zainteresowaniem. Wielu zwolenników mają także aranżacje w stylu nowoczesnym, zwanym także modernistycznym. Również w tym stylu liczy się funkcjonalność i przestrzeń. W stylu nowoczesnym to nie meble są najważniejszym elementem aranżacji, lecz oświetlenie. Wyjątkowe lampy nie tylko spełniają praktyczną rolę, ale także są wyjątkową dekoracją, dzięki której wnętrza są bardziej klimatyczne i przytulne. W stylu nowoczesnym prym wiodą jasne kolory, dlatego chętnie wybierany jest do małych mieszkań.

Styl klasyczny - prostota i elegancja

Stylem, który cieszy się także ogromnym zainteresowaniem, jest styl klasyczny. Trudno nie dostrzec zalet tego stylu. Nie dość, że idealnie pasuje do wszystkich wnętrz, to jeszcze jest najbardziej uniwersalnym stylem aranżacji mieszkań. Łączy w sobie zarówno elegancję, jak i prostotę. Do stylu klasycznego najlepiej pasują komody i stoliki z naturalnego drewna, tapicerowane krzesła, wielkie żyrandole, lampy i mosiężne lustra. Do takiej aranżacji idealnie pasują duże sofy ze skórzanymi obiciami oraz wszelkie elementy wykonane z naturalnych materiałów. Jak widać, Polacy najbardziej gustują w prostych, subtelnych wnętrzach, w których dominuje klasyka i funkcjonalność. Zamiast ryzykownych rozwiązań, Polacy wolą wnętrza o stonowanej kolorystyce i sprawdzone pomysły.

Więcej propozycji produktów znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: