Czerń i złoto w mieszkaniu - stwórz elegancką aranżację!

Połączenie złota i czerni to idealny przepis na stworzenie aranżacji według najnowszych trendów. Należy jednak zachować umiar, by pomieszczenie było eleganckie, a nie kiczowate. Wybierajmy czarne meble i łączmy je ze złotymi dodatkami. Podpowiemy, jak to zrobić!

Czerń w mieszkaniu

Czerń w mieszkaniuCzerń w mieszkaniu Fot. sfmeble, kolaż ładnydom Fot. sfmeble, kolaż ładnydom

Czerń sprawia, że każda aranżacja nabiera klasy i elegancji. Barwa może wydawać się smutna, jednak wcale nie musi taka być. Wybierać należy czarne meble, ponadczasowe i piękne, ożywiając je dodatkami. Nigdy nie znudzi nam się czarna kanapa, która będzie praktycznym meblem do wypoczynku - łatwym w pielęgnacji, gdyż nie będzie się za szybko brudzić. Dobrze wybrać mebel obity czarną skórą, dzięki czemu dużo łatwiej będzie go czyścić z kurzu czy paprochów.

Czarne meble z pewnością wybiorą osoby odważne, które potrzebują w mieszkaniu radykalnych zmian. Nie wybierajmy tego koloru do mieszkań o małym metrażu. Czerń o wiele lepiej sprawdzi się w dużych metrażach, gdzie są duże okna i doskonałe oświetlenie. Czarne meble zdecydowanie nie powinny sprawiać, że mieszkanie wyda się mniejsze. W każdej aranżacji doskonale sprawdzi się czarny stolik kawowy, komoda, łóżko czy szafka.

Złoto - elegancja w Twoich wnętrzach

Złoto - elegancja w Twoich wnętrzachZłoto - elegancja w Twoich wnętrzach Fot. sfmeble, kolaż ładnydom Fot. sfmeble, kolaż ładnydom

Złoty kolor pięknie komponuje się w wieloma barwami, z każdą znajdzie wspólny język, by stworzyć aranżację pełną szyku. Złote dodatki nie muszą wprowadzać pałacowego klimatu do mieszkania. Złote dodatki świetnie odbijają światło, sprawiają, że wnętrze staje się przejrzyste, jasne i eleganckie.

Lampy ze złotym wykończeniem, złote nóżki krzesła, lustro w złotej ramie sprawią, że wnętrze stanie się luksusowe, ciekawe i inspirujące. Osoby odważne mogą pomalować jedną ze ścian w pomieszczeniu na złoty kolor. Sprawi to, że aranżacja będzie naprawdę oryginalna. Decydując się na mebel w kolorze złota powinniśmy unikać innych złotych dodatków. Wnętrza nie mogą być przeładowane jednym kolorem, by aranżacja nie była zbyt monotonna. Pamiętajmy - wszystko z umiarem!

Złoto i czerń - piękne połączenie w mieszkaniu

Złoto i czerń - piękne połączenie w mieszkaniuZłoto i czerń - piękne połączenie w mieszkaniu Fot. sfmeble, kolaż ładnydom Fot. sfmeble, kolaż ładnydom

Biel i czerń to bardzo klasyczne połączenie, jednak odchodzi nieco do lamusa. Obecnie prym wiodą złoto i czerń, które jeszcze niedawno kojarzyło się z kiczem lub przepychem. Obecnie jest to połączenie coraz bardziej popularne, które wpisuje się w najnowsze trendy. Rozważny wybór dodatków pozwoli na stworzenie aranżacji przepełnionej elegancją. Meble w takiej aranżacji powinny być proste, klasyczne, by można było poszaleć z dodatkami. Samo złoto zdecydowanie przykuje uwagę zarówno naszą, jak i naszych gości.

Połączenie tych dwóch kolorów wpisuje się w bogaty styl glamour. Choćby nieduży dodatek w kolorze złota w połączeniu z czarnymi meblami doda wnętrzu ekskluzywnego wyrazu i wykwintności. Wystarczą złote nóżki krzeseł, złote uchwyty w komodzie lub lamówka obrusu czy złoty akcent na doniczce. Takie połączenie sprawi, że wnętrze nabierze charakteru i zyska modną, zdecydowanie nienudną aranżację.

Poniżej przedstawiamy czarne i złote dodatki, które pięknie zaprezentują się w każdej aranżacji!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.