Simple life, czyli modny styl w aranżacji wnętrz

Martyna Trębacz
23.10.2018 10:00
Simple life to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich w ostatnim czasie. Zamiast zbędnego przepychu proponuje funkcjonalne rozwiązania w stylu minimalistycznym. Mylą się jednak ci, którzy myślą, że wnętrza simple life oznaczają absolutne ubóstwo. Styl ten zakłada prostotę zgodnie z zasadą "mniej znaczy więcej". Zobacz, jak wyglądają aranżacje mieszkania w stylu simple life i udekoruj swoje mieszkanie zgodnie z najnowszymi trendami!

Simple life - nowy trend w aranżacji wnętrz

Styl wnętrzarski simple life, zwany także simple living, ma swoje korzenie w różnych systemach religijnych i filozoficznych. W architekturze styl ten powstał dzięki działalności Dietera Ramsa, niemieckiego projektanta form przemysłowych, który wprowadził dziesięć zasad dobrego designu. Wg projektanta idealna aranżacja powinna być: innowacyjna, przydatna, estetyczna, zrozumiała, powściągliwa, uczciwa, trwała, dopracowana, przyjazna dla środowiska, zawierająca wyłącznie niezbędne elementy. Zasady te precyzyjnie definiują styl simple life. Jeśli więc nie przepadasz za przepychem i cenisz sobie prostotę i funkcjonalność, z pewnością ten styl jest właśnie dla ciebie. Niewątpliwą jego zaletą jest praktyczność, dzięki czemu wspaniale sprawdza się w codziennym życiu.

Wnętrza w stylu simple life

Nie bez powodu wnętrza w stylu simple life cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Niekwestionowaną zaletą tego stylu jest jego praktyczność i funkcjonalność. Zamiast dodatków i ozdób można postawić na trwałość i jakość wykonania. Zasada ta dotyczy zarówno mebli, jak i materiałów, z których wykonane są podłogi czy drzwi. Wybierając odpowiednie panele podłogowe, należy pamiętać, by były wykonane ze szlachetnych materiałów, dzięki czemu nie musimy obawiać się o ich trwałość i możemy być pewni, że posłużą nam przez długie lata! Styl simpe life zakłada dbałość o szczegóły, dlatego żaden zakup nie powinien być przypadkowy. Zanim zdecydujemy się na konkretne meble, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje upodobania i potrzeby. Dlatego też simple life stawia na personalizowane meble, które idealnie trafiają w gust użytkownika, zachwycając przy tym jakością wykonania.

Jakie meble wybrać do stylu simple life?

Kluczową kwestią przy wyborze mebli powinna być ich funkcjonalność. Zamiast kierować się aktualnymi trendami, warto postawić na trwałe i praktyczne produkty. Dlatego w stylu tym prym wiodą regulowane półki, dzięki którym można dostosowywać wysokość mebli do wieku dziecka, czy szafka rtv z wnęką na kable i listwy zasilające. W ten sposób pozbędziemy się szpecących elementów, które dotąd psuły nawet najpiękniejszą aranżację mieszkania. Simple life z miesiąca na miesiąc ma coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, że zalewani falą coraz to nowych, często niepotrzebnych dodatków, wolimy minimalistyczne wnętrza. Prostota i funkcjonalność powoli wypiera przepych i blichtr, zgodnie ze starą zasadą: mniej znaczy więcej.

Zobacz wideo
Więcej o: