Modny trend: kolorowe dodatki do mieszkania

Martyna Trębacz
29.06.2017 14:00
Mimo że to biel jest najpopularniejszym kolorem we wnętrzach, jej nadmiar może sprawić, że mieszkanie będzie nie tylko nudne, ale także pozbawione stylu i klimatu. To kolory nadają wnętrzom przyjazną atmosferę, która pozytywnie wpływa na nastrój domowników. Kolorowe dodatki mogą dodać wnętrzom charakteru i odmienić nawet bardzo klasyczną aranżację. Tylko jak je dobrać, by osiągnąć zamierzony efekt?

Kolor w mieszkaniu - jak dobrać odpowiednie dodatki?

Kolory odgrywają bardzo ważną rolę w aranżacji mieszkania. Pozwalają w prosty sposób ożywić wnętrze, dzięki czemu czujemy się bardziej komfortowo. Kluczowe znaczenie dla całej aranżacji ma kolor dodatków. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt szeroka gama kolorystyczna może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego i zamiast ożywić, sprawi, że domownicy będą czuli się przytłoczeni zbyt dużą ilością kolorów. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy kolor pasuje do konkretnego pomieszczenia. Dlatego kolorowe dodatki należy dobrać w zależności od tego, czy dekorujemy kuchnię, sypialnię czy salon. Zachowując odpowiednie proporcje z pewnością uda się stworzyć wyjątkową aranżację, wydając niewiele pieniędzy!

Modny trend: kolorowe dodatki do mieszkaniaModny trend: kolorowe dodatki do mieszkania fot. Homebook fot. Homebook

Jak dobrać kolorowe dodatki do salonu?

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Dlatego nie można bagatelizować roli, jaką pełnią w nim dodatki. Do salonu najlepiej wybrać te w odcieniach zieleni i błękitu. Nie od dziś wiadomo, że właśnie te kolory wpływają korzystnie na nasze samopoczucie i działają relaksacyjnie. W końcu od tego, jaka atmosfera będzie panowała w mieszkaniu, zależy nasze samopoczucie i nastrój!

Jakie dodatki wybrać do salonu, aby ożywić wnętrze? Postaw na kolorowe poduszki, narzuty, dywan, wazon czy zegar na ścianę. Można także przełamać monotonię, decydując się na kolorowe dekoracje na ścianę. Trzeba jednak mieć na uwadze metraż salonu. Im większa przestrzeń, tym dodatków może być więcej. Jeśli jednak nasz salon nie należy do zbyt dużych, wystarczą dwa kolorowe elementy, a będzie on wyjątkowo przytulny i klimatyczny!

Modny trend: kolorowe dodatki do mieszkaniaModny trend: kolorowe dodatki do mieszkania fot. Homebook fot. Homebook

Kolorowe dodatki do jadalni - o czym należy pamiętać?

Także jadalnia może wyglądać świeżo i kolorowo. Za pomocą prostych trików można odmienić jej wnętrze. Jakie dodatki wybrać do jadalni, aby była przytulna i klimatyczna? W jadalni sprawdzą się dodatki w kolorze czerwonym i pomarańczowym. Choć nie wszyscy o tym wiedzą, kolory te stymulują apetyt, dlatego warto udekorować jadalnię rzeczami w tych odcieniach. Do jadalni nie warto kupować np. figurek dekoracyjnych - wystarczy dobrać kolorowy fotel, lampę czy krzesło. W ten sposób unikniemy przepychu, a kolorowe elementy będą jednocześnie praktycznymi dodatkami. Co ważne, udekorowanie mieszkania kolorowymi dodatkami nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nawet za niewielkie pieniądze można odmienić wnętrzę, tworząc w nim niezwykłą atmosferę! Zobacz i zainspiruj się!

Modny trend: kolorowe dodatki do mieszkaniaModny trend: kolorowe dodatki do mieszkania fot. Homebook fot. Homebook

Więcej stylowych dodatków do mieszkania znajdziesz poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: