Sprawdzone sposoby, jak urządzić przytulną kuchnię

Martyna Trębacz
07.07.2017 11:00
Kuchnia to bez wątpienia serce każdego domu. To tam gotujemy, spożywamy posiłki, pijemy poranną kawę i rozmawiamy z najbliższymi. Dla wielu osób jest to najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Dlatego warto urządzić ją tak, aby była prawdziwą chlubą mieszkania. Wbrew pozorom stylowa i magiczna kuchnia nie oznacza wcale wielkich nakładów finansowych. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym kuchnia będzie zachwycała swoim pięknym wyglądem i wyjątkową atmosferą!

Postaw na przedmioty z duszą

Wbrew pozorom, można stworzyć kuchnię, która będzie zarówno przytulna i klimatyczna, jak i stylowa. Sekret tkwi w odpowiednio dobranej kolorystyce, materiałach, z jakich wykonane są meble i akcesoria do kuchni oraz w dodatkach. Czasem wystarczy jeden element, by całkowicie odmienić wnętrze i sprawić, że stanie się przytulne i oryginalne. Warto także postawić na kilka przedmiotów z duszą, które sprawią, że w kuchni zapanuje wyjątkowa atmosfera. Nie masz pomysłu jak odmienić klasyczną kuchnię? Postaw na nietuzinkowe krzesła i lampę, a z pewnością kuchnia nabierze wyjątkowego wyrazu!

Sprawdzone sposoby, jak urządzić przytulną kuchnięSprawdzone sposoby, jak urządzić przytulną kuchnię fot. kolaż ładny dom/ allegro, dlh, jula, sfmeble fot. kolaż ładny dom/ allegro, dlh, jula, sfmeble

Spokojne kolory, naturalne materiały

Urządzając kuchnię, należy zwrócić szczególną uwagę na to, by jej wnętrze kojarzyło się z bezpieczeństwem i spokojem. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór tych kolorów, które wspaniale wpływają na nastrój i samopoczucie domowników. Do kuchni świetnie sprawdzi się beż, oliwkowa zieleń czy jasny orzech. Doskonałym sposobem na stworzenie wyjątkowego klimatu jest udekorowanie kuchni drewnianymi elementami. Można także ozdobić kuchnię dodatkami z motywem kwiatowym lub naturalnymi tkaninami, takimi jak len czy bawełna. Ważne jest także, by zadbać o detale, dzięki którym wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne i klimatyczne!

Sprawdzone sposoby, jak urządzić przytulną kuchnięSprawdzone sposoby, jak urządzić przytulną kuchnię fot. kolaż ładny dom/ allegro, dlh, sfmeble fot. kolaż ładny dom/ allegro, dlh, sfmeble

Aranżacja kuchni - stylowe dodatki, dużo kwiatów i ziół

Nie jest tajemnicą, że klimat mieszkania w dużym stopniu zależy od dodatków. Odpowiednio dobrane mogą odmienić wnętrze, nie wydając przy tym zbyt wiele. Zastanawiasz się, jakie dodatki można dobrać do kuchni, aby była przytulna i stylowa? Wystarczy oryginalna lampa, stylowa firana i obrus, a wnętrza nabiorą ciekawego wyrazu.

Kuchnia to także idealnie miejsce dla kwiatów i ziół. Jak wiadomo, rośliny wprowadzają do wnętrz niepowtarzalny klimat i urok, dzięki czemu wnętrze kuchni będzie prezentowało się wyjątkowo. Zamiast do klasycznych doniczek zioła można wstawić do rattanowych koszyków, które z pewnością dodadzą kuchni uroku i stylowego wyglądu!

Sprawdzone sposoby, jak urządzić przytulną kuchnięSprawdzone sposoby, jak urządzić przytulną kuchnię fot. kolaż ładny dom/ dlh, allegro, sfmeble fot. kolaż ładny dom/ dlh, allegro, sfmeble

Szukasz wyjątkowych luster do mieszkania? Poniżej przedstawiamy wyjątkowe propozycje!

Zobacz wideo
Więcej o: