Aranżacja małej łazienki w bloku

Nie bez powodu mówi się, że łazienka to najintymniejsze pomieszczenie w całym domu. Dodatkowo jej aranżacja nie należy niestety do najtańszych, dlatego warto urządzić ją tak, by mogła posłużyć nam przez kolejne lata. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji niewielki metraż. Mała łazienka to z całą pewnością ogromne wyzwanie, jednak nawet na niewielkiej powierzchni można stworzyć wyjątkową aranżację. Poznaj sposoby na urządzenie malej łazienki i zainspiruj się!

Urządzanie małej łazienki - jaki styl wybrać?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest urządzanie łazienki w neutralnych kolorach, dzięki czemu z łatwością można odmienić jej styl za pomocą kilku dodatków. Uchroni nas to przed niepotrzebnymi wydatkami i pozwoli, by co jakiś czas odświeżyć wygląd łazienki. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się łazienki urządzone w stylu industrialnym i minimalistycznym. Coraz częściej także w łazienkach stosowany jest beton, którym wykończone są ściany i podłogi. W minimalistycznych wnętrzach świetnie sprawdzi się także kolorowa ceramika łazienkowa, które dodaje klimatu i co ważne, wspaniale zastępuje inne barwne dodatki. Modne są także nowoczesne aranżację, dzięki którym łazienki coraz częściej nie przypominają tradycyjnych, lecz stają się kolejnym pokójem w domu. Coraz częściej łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale stanowi także idealne miejsce do spędzania wolnego czasu.

Aranżacja małej łazienki w blokuAranżacja małej łazienki w bloku fot. kolaż ładny dom/ allegro, sfmeble fot. kolaż ładny dom/ allegro, sfmeble

Wyposażenie małej łazienki, czyli sprzęty i akcesoria, które musisz mieć!

Nie da się ukryć, że wyposażenie łazienki to kosztowne i odpowiedzialne zadanie. Aranżując jej wnętrze trzeba mieć na względzie zarówno cenę sprzętów, jak i styl mieszkania oraz aktualne trendy. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się urządzenia o monolitycznych bryłach, owalne wanny czy umywalki montowane na blatach. Prym wśród materiałów do aranżacji łazienki wiedzie nieustannie akryl. Trudno się dziwić - akrylowe elementy są nie tylko jednym z tańszych rozwiązań, są także bardzo bardzo odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu czystości. Stąd też tak wielkim powodzeniem cieszą się akrylowe wanny czy brodziki, które cechuje wyjątkowa trwałość i świetna jakość wykonania. W małych łazienkach nie można przesadzić z liczbą elementów, aby nie zagracić pomieszczenia. Dlatego zamiast stawiać na ilość, zdecydowanie lepiej kierować się jakością. W końcu aranżacja łazienki to kosztowne przedsięwzięcie.

Aranżacja małej łazienki w blokuAranżacja małej łazienki w bloku fot. kolaż ładny dom/ allegro, sfmeble fot. kolaż ładny dom/ allegro, sfmeble

Jak powiększyć małą łazienkę?

Wiele osób boryka się z problem, jakim jest mały metraż łazienki. Nie jest tajemnicą, że im mniejsza przestrzeń, tym trudniej ją zagospodarować. Nie oznacza to jednak, że mała łazienka nie może wyglądać stylowo i przytulnie. Zanim jednak przystąpimy do aranżacji łazienki, należy wiedzieć, jakie triki pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń i sprawią, że nawet niewielka łazienka będzie sprawiała wrażenie przestronnej. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na kolor. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, dlatego też małe łazienki najlepiej urządzić w kolorze białym. Zasada ta działa także w drugą stronę - ciemne kolory sprawią, że wnętrza będą wyglądały na mniejsze. Warto o tym pamiętać. Dodatkowym atutem białej łazienki jest fakt, że kolor ten świetnie komponuje się z innymi odcieniami i jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w różnych stylach. Kolejnym sposobem, który pomoże nam powiększyć łazienkę, są lustra. Dzięki lustrzanemu odbiciu wnętrza wyglądać będą na znacznie większe i bardziej przestronne, dlatego też w małych łazienkach z powodzeniem można zdecydować się na duże lustro, które nie tylko świetnie powiększy optycznie łazienkę, ale także doda jej stylu i wyjątkowego klimatu.

Aranżacja małej łazienki w blokuAranżacja małej łazienki w bloku fot. kolaż ładny dom/ allegro fot. kolaż ładny dom/ allegro

Aranżacja mieszkania to niewątpliwie wielkie wyzwanie. Po urządzeniu łazienki, pora na kuchnię. Zastanawiasz się jakie dodatki wybrać, by wyglądała stylowo i modnie? Poniżej przedstawiamy propozycję produktów do kuchni, które sprawią, że będzie ona klimatyczna i wyjątkowa! 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.