Aranżacja łazienki: wanna czy prysznic?

Aranżacja łazienki to dla właściciela zawsze duże wyzwanie, zwłaszcza gdy nie można pochwalić się dużym metrażem. Wiele osób zastanawia się, czy w niewielkiej łazience można pozwolić sobie na wannę, czy zawsze lepiej wybierać prysznic. No właśnie, o czym należy pamiętać urządzając lub remontując łazienkę i który wybór będzie lepszy - wanna czy jednak prysznic?

Aranżacja łazienki - kiedy wybrać kabinę prysznicową?

W małych mieszkaniach, zwłaszcza w bloku, częściej wybierany jest prysznic. Jednak wybór ten nie powinien być podyktowany jedynie metrażem łazienki. Z czym więc powinniśmy się liczyć, wybierając prysznic do łazienki? Rzeczywiście, jeśli zależy nam, by zachować jak najwięcej miejsca, prysznic jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego tak wiele osób decyduje się właśnie na kabinę prysznicową zamiast wanny. Prysznic to także idealne rozwiązanie dla osób starszych, którym wchodzenie i wychodzenie z wanny sprawia nierzadko problem. Także osobom niepełnosprawnym łatwiej korzystać z prysznica, który bez trudu można dostosować do ich potrzeb. Bez wątpienia kusi także funkcjonalność i kwestie finansowe. Rosnące koszta wody to jeden z kluczowych powodów, które przemawiają na korzyść prysznica. Na kąpiel w wannie potrzeba zdecydowanie więcej wody i czasu niż na prysznic, który umożliwia szybką kąpiel. Jeśli więc zależy nam na ekonomicznym rozwiązaniu, warto postawić właśnie na prysznic. Nie da się ukryć, że jest to zarówno oszczędność czasu jak i pieniędzy!

Aranżacja łazienki: wanna czy prysznic?Aranżacja łazienki: wanna czy prysznic? fot. kolaż ładny dom/ sfmeble, homebook fot. kolaż ładny dom/ sfmeble, homebook

Dlaczego warto wybrać wannę do łazienki?

Mimo kwestii ekonomicznych, nadal jest szerokie grono osób, które cenią sobie komfort i wygodę, jaką jest kąpiel w wannie i za nic nie zamieniliby jej na prysznic. Wszystko zależy od tego, na jakiego rodzaju kąpiel jesteśmy nastawieni. Jeśli zależy nam na relaksie, kochamy długie, beztroskie kąpiele, kiedy możemy wylegiwać się przez długi czas, z pewnością wanna jest dla nas najlepszą opcją. Trzeba jednak zastanowić się, czy dysponujemy czasem, który pozwoli nam na długie kąpiele w wannie. Kolejną kwestią na którą powinniśmy zwrócić uwagę aranżując łazienkę, jest jej metraż. W niewielkiej łazience wanna może się zwyczajnie nie zmieścić. Trudno jednak zaprzeczyć, że kąpiel w wannie to prawdziwa przyjemność. Nie dziwi wiec fakt, że mimo upływu lat, wanna wciąż gości w wielu domach i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów!

Aranżacja łazienki: wanna czy prysznic?Aranżacja łazienki: wanna czy prysznic? fot. kolaż ładny dom/ homebook, sfmeble fot. kolaż ładny dom/ homebook, sfmeble

Wanna i prysznic?

Jak rozwiązać dylemat wanna czy prysznic? I co zrobić w przypadku, kiedy marzy nam się i jedno, i drugie? Coraz większa grupa osób pragnie w taki sposób urządzić swoją łazienkę, by znalazło się w niej miejsce zarówno na wannę, jak i prysznic. Dzięki temu w zależności od potrzeb i czasu można wybrać odpowiednie rozwiązanie. Niestety w wielu mieszkaniach łazienka jest zbyt małych rozmiarów, by zmieściła się zarówno wanna jak i prysznic. Producenci wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego też na rynku coraz częściej pojawiają się wanny z prysznicem. Wystarczy zamontować zasłony, dzięki którym woda nie będzie kapać na podłogę. W ten sposób można zaoszczędzić miejsce, jednocześnie nie rezygnując zarówno z możliwości szybkiego prysznica jak i długiej kąpieli!

Aranżacja łazienki: wanna czy prysznic?Aranżacja łazienki: wanna czy prysznic? fot. kolaż ładny dom/ sfmeble, homebook fot. kolaż ładny dom/ sfmeble, homebook

Szukasz ciekawych sposobów na odświeżenie swojej łazienki? Coraz większą popularnością cieszą się... dekoracje na ścianę. Także w łazience można postawić na stylową tapetę, a nawet obraz! 

Więcej o: