Jak funkcjonalnie urządzić przedpokój? - poradnik

Przedpokój - wizytówka każdego domu. To właśnie tutaj witamy i żegnamy naszych gości, dlatego powinien się on prezentować się stylowo i robić dobre wrażenie. A jak wszyscy wiemy, pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jak urządzić przedpokój, by był ładny, ale też funkcjonalny dla domowników?

Meble do przedpokoju - jaką szafę, komodę i wieszak wybrać?

Fot. Homebook, materiały partnera

Niezbędnym meblem w przedpokoju jest szafa, która pomieści wierzchnie ubrania: kurtki oraz płaszcze. Najlepiej, jeśli mebel jest wysoki, ponieważ któryś z domowników może mieć długi płaszcz. Do schowania czapek, rękawiczek, szalików i chust świetnie sprawdzi się komoda z szufladami - każdy z domowników może mieć własną. Komoda nie zajmie dużo miejsca, a nasze dodatki będą uporządkowane i łatwe do odnalezienia. Jeśli nie lubimy nudy we wnętrzach, możemy dodać naszej szafie charakteru, umieszczając na niej fototapetę, kolorowy szablon lub zdjęcie. W komodzie z kolei możemy zamontować kolorowe uchwyty.

W przedpokoju nie może także zabraknąć wieszaka na parasole oraz te kurtki, w których najczęściej chodzimy. Coraz częściej wybieramy designerskie wieszaki stojące o nietypowych kształtach, dzięki którym aranżacja przedpokoju może być zaskakująca. Równie popularne są kolorowe wieszaki na ścianę - w kształcie poroża jelenia, zabawnego napisu lub kolorowych kul.

Idealna szafka na buty i siedzisko

Fot. Homebook, materiały partnera

Bez względu na metraż przedpokoju musi panować w nim porządek! Im więcej domowników, tym więcej butów, które nie powinny być porozrzucane po korytarzu, dlatego warto kupić szafkę na buty. Szafka będzie idealnym miejscem do schowania wszystkich par obuwia. Istnieje wiele modeli szafek na buty. Popularne są zarówno zamykane modele z półkami, jak i okryte, regulowane stojaki, które możemy rozsuwać i zsuwać w zależności od liczby wystawionych w danym sezonie roku butów. Nowoczesnym rozwiązaniem są pionowe półki na buty, które nie zajmują dużo przestrzeni. Podczas wybierania szafki na buty warto pamiętać, by wybrać materiał odporny na wilgoć.

Niektóre modele szafek na buty mają siedziska. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe. Siedzisko sprawdzi się doskonale podczas wkładania butów, ale stanie się także dodatkiem aranżacyjnym. Siedziska i ławki są coraz częściej wybierane do przedpokojów. Możliwy jest wybór materiału, z jakiego wykonane jest siedzisko. Nowoczesne i modne stały się siedziska miękkie i tapicerowane, wygodne w użytkowaniu, ale też wspaniale się prezentujące. Szafki z siedziskiem bardzo często wyposażone są w skrytki, idealne na klucze czy drobne przedmioty.

Lustro - must have w każdym przedpokoju!

Fot. Homebook, materiały prasowe

Lustro w przedpokoju? Obowiązkowo! Najlepiej wybrać wysoki model, dzięki czemu przed wyjściem z domu będziemy mogli zobaczyć się w całej okazałości i ocenić swój strój. Równie dobrym pomysłem jest zawieszenie lustra nad komodą - wtedy przeglądając się, możemy odłożyć torebkę, chustę czy szminkę.

Jeśli wybieramy do przedpokoju dużą szafę z lustrem zamontowanym na drzwiach, nie ma potrzeby zawieszania kolejnego lustra, ponieważ to na meblu będzie wystarczające i nie zajmie przestrzeni.

Przedpokój w mieszkaniu najczęściej nie jest dużym pomieszczeniem pod względem metrażu. Powinniśmy odpowiednio przemyśleć aranżację, by żaden dodatkowy mebel czy dodatek nie zaszkodził wizerunkowi wnętrza. Warto podkreślić, że lustro w przedpokoju optycznie go powiększy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.